12°C
03.05.2024.
117.1117
109.3684

FRANCUZI POGAĐALI 14 PUTA: Plasman na Evropsko prvenstvo obezbedili Holandija, Švajcarska i Rumunija

18.11.2023. 22:58
Fudbalska reprezentacija Francuske
Fudbalska reprezentacija Francuske / Izvor: Profimedia

Goleada u Nici.

Reprzentacija Francuske obezbedila je plasman na Evropsko prvenstvo posle istorijske pobede nad Gibraltarom u Nici od čak 14:0 (7:0).

KOCKASTI SLAVILI U RIGI: Hrvatska na korak od Evropskog prvenstva Fudbalska reprezentacija Hrvatske

KOCKASTI SLAVILI U RIGI: Hrvatska na korak od Evropskog prvenstva

NEĆE DOČEKATI NI BARAŽ? Savo Milošević spreman da napusti mesto selektora BiHSavo Milošević

NEĆE DOČEKATI NI BARAŽ? Savo Milošević spreman da napusti mesto selektora BiH

ORLIĆI SE POPRAVILI: Posle "devetke" u Notingemu, Englezi im na TSC Areni dali samo tri komadaMlada fudbalska reprezentacija Engleske

Izabranici selektora Didijea Dešana nisu imali milosti od samog starta meča. Već u 37. minutu vodili su sa 7:0. Treba istaći da je Gibraltar od 18. minuta igrao sa igračem manje i da nikako nije moga da spreči katastrofu. Isključen je Santos koji postigao i autogol kojim su domaćini poveli.

U nastavku su Francuzi nastavili da buše mrežu nemoćnog rivala, a poslednji 14. gol postigao je Olivije Žiru u prvom minuta nadohnade vremena. Centarfor Milana postigao je dva gola, baš kao i Koman. Kilijan Mbape je upisao het-trik, a mrežz Gibraltara pogađali su još Emeri, Tiram, Klaus, Rabio, Dembele i Fofana

U istoj grupi Holandija je pobedom protiv Irske takođe osigurala plasman na EURO. Pobedu Holanđanima  doneo je Vut Veghorst u 12. minutu meča.

Uzbudljivo je bilo u grupi I gde su Švajcarska i Rumunija overili takođe plasman na EP.

Švajcarci su remizirali sa tzv. Kosovom - 1:1, a strelac vodećeg gola za domaće bio je  Vargas, ali je Hiseni u finišu postavio konačan rezultat.

Rumuni su na još lepši način overili plasman na EP, pošto su pobedili Izrael rezultatom 2:1.  Zahavi je doneo prednost Izraelcima na početku utakmice, ali su Rumuni preokrenuli preko Puškaša i Hadžija u 10. i 63. minutu za 1:2.