ФРАНЦУЗИ ПОГАЂАЛИ 14 ПУТА: Пласман на Европско првенство обезбедили Холандија, Швајцарска и Румунија

18.11.2023. 22:58
Fudbalska reprezentacija Francuske
Фудбалска репрезентација Француске / Извор: Профимедиа

Голеада у Ници.

Репрзентација Француске обезбедила је пласман на Европско првенство после историјске победе над Гибралтаром у Ници од чак 14:0 (7:0).

КОЦКАСТИ СЛАВИЛИ У РИГИ: Хрватска на корак од Европског првенства Fudbalska reprezentacija Hrvatske

КОЦКАСТИ СЛАВИЛИ У РИГИ: Хрватска на корак од Европског првенства

НЕЋЕ ДОЧЕКАТИ НИ БАРАЖ? Саво Милошевић спреман да напусти место селектора БиХSavo MiloÅ¡ević

НЕЋЕ ДОЧЕКАТИ НИ БАРАЖ? Саво Милошевић спреман да напусти место селектора БиХ

ОРЛИЋИ СЕ ПОПРАВИЛИ: После "деветке" у Нотингему, Енглези им на ТСЦ Арени дали само три комадаMlada fudbalska reprezentacija Engleske

Изабраници селектора Дидијеа Дешана нису имали милости од самог старта меча. Већ у 37. минуту водили су са 7:0. Треба истаћи да је Гибралтар од 18. минута играо са играчем мање и да никако није мога да спречи катастрофу. Искључен је Сантос који постигао и аутогол којим су домаћини повели.

У наставку су Французи наставили да буше мрежу немоћног ривала, а последњи 14. гол постигао је Оливије Жиру у првом минута надохнаде времена. Центарфор Милана постигао је два гола, баш као и Коман. Килијан Мбапе је уписао хет-трик, а мрежз Гибралтара погађали су још Емери, Тирам, Клаус, Рабио, Дембеле и Фофана

У истој групи Холандија је победом против Ирске такође осигурала пласман на ЕУРО. Победу Холанђанима  донео је Вут Veghorst у 12. минуту меча.

Узбудљиво је било у групи И где су Швајцарска и Румунија оверили такође пласман на ЕП.

Швајцарци су ремизирали са тзв. Косовом - 1:1, а стрелац водећег гола за домаће био је  Варгас, али је Хисени у финишу поставио коначан резултат.

Румуни су на још лепши начин оверили пласман на ЕП, пошто су победили Израел резултатом 2:1.  Захави је донео предност Израелцима на почетку утакмице, али су Румуни преокренули преко Пушкаша и Хаџија у 10. и 63. минуту за 1:2.