SAMO BOD ZA SRBIJU: Bolje IZDANJE nego protiv Škotske, ali opet bez POBEDE! Ispadanje je REALNOST

15.11.2020. 20:02
Mađarska Srbija
Mađarska Srbija / Izvor: Reuters

Zanimljiva utakmica.

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi u Budimpešti Mađarsku u Grupi 3 Divizije B Lige nacija. Meč je završen rezultatom 1:1, a došao u nezgodno vreme za izabranike Ljubiše Tumbakovića budući da su pre tri dana u Beogradu propusili veliku priliku da se plasiraju na Prvenstvo Evrope, posle poraza od Škotske nakon izvođenja jedanaesteraca.

ON SE NIKAD NE SMEJE! JOŠ SE LJUTI ZBOG OSTAVKE! Stepi udario žestoko na Tumbakovića: "Bar nas neće puniti na EP"

PANIKA U KOMŠILUKU: Hrvati STRAHUJU - "Šta ako dobijemo Srbe"?

ORLOVI GLEDAJTE I UČITE: Igrač San Marina pokazao šta je emocija prema reprezentaciji (FOTO)

Srbiju zbog kazne sa klupe niuje predvodio Ljubiša Tumbaković (zvanično ekipu predvodi Aleksandar Janković) i čini se da smo igrali daleko, daleko bolje nego u sredu, a i od onog meča od pre mesec dana u Beogradu na stadionu ''Rajko Mitić'' kada je Mađarska ostvarila minimalnu pobedu.

Srbiju je doveo u vođstvo Nemanja Radonjić posle fenomenalne akcije u 17. minutu. Glavom mu je loptu spustio Luka Jović, a igrač olimpika je pokazao da je brz i spretan i predivno je loptu smestio u mrežu. Ipak, nismo uspeli da dočekamo odmor sa prednošću.

Mađarski igrač srpskog porekla Nemanja Nikolić je odigrao pas prema Žoltu Kalmaru i izbacio kompletnu zadnju liniju, kao i Nemanju Maksimovića, a onda je Kalmaru ostao lakši deo posla. Kroz noge je probacio loptu Dmitroviću i Mađarska je poravnala na 1:1 u 39. minutu.

To je bilo to od golova, ali šansi je bilo na obe strane. Na kraju su na opšte iznenađenje Srbi imali veću želju za pobedom, ali nismo imali ni sreće pogotovo pred kraj kada je Jović zakačio loptu posle centaršuta Sergeja Milinkovića Saviča.

Pravdu na utakmici je vrlo dobro delio Šveđanin Glen Niberg.

Srbija sada može do opstanka u B diviziji samo ako pobedi Rusiju u poslednjem kolu, a Mađari odnesu ceo plen protiv Turske. Tada bi naši današnji rivali došli do A divizije. Realnost je da se verovatno vraćamo u C diviziju.

Događanja na meču iz minuta u minut možete pratiti ovde.

92. minut
Pokušao je Jović, ali opet lak plen za Dibuša
90. minut
Igraće se još ČETIRI minuta
89. minut
Lopta je dugo bila u kaznenom prostoru Mađarske, ali na kraju samo korner posle šuta Mijata Gaćinovića
87. minut
Jović je zahvatio loptu nogom posle ubacivanja Sergeja, ali Dibuš je bio uspešan. Srpski igrači napadaju i jasno je da imaju više želje da dođu do sva tri boda
81. minut
Dobra prilika za Luku Jovića. Šut iz okreta, ali lopta odlazi malo pored stative
79. minut
Dvostruka izmena kod Srbije. Izašli su Dušan Tadić i Nemanja Radonjić, a ušli su Sergej Milinković Savić i Dušan Vlahović
76. minut
Gužva u srpskom šesnaestercu, tražili su domači i penal, ali na kraju je Dmitrović uzeo loptu
71. minut
Lepa akcija Nemanje Radonjića, ali nije baš najbolje šutirao sa dvadesetak metara
68. minut
Silvester Hanđa menja kod Mađara Filipa Holendera, prvotimca Partizana
64. minut
Žuti karton za Spajića. Otišao je u napad i onda je morao da startuje da bi prekinuo kontru Mađara
61. minut
Marko Grujić menja Nemanju Maksimovića, dok Filip Mladenović ulazi umesto Mihajla Ristića
59. minut
Marko Dmitrović je osujetio dobar centaršut i izbacio loptu u korner

Darko Lazović
Darko Lazović / Izvor: Reuters

57. minut
Darko Lazović zbog povrede napušta teren. Umesto njega ulazi Mijat Gaćinović
53. minut
Radonjić šutira glavom posle centaršuta Lazovića. Biće korner za Srbiju i to prvi u meču, domaćin ih je imao šest do sada
46. minut
Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Velika prilika za Srbiju, ali komplikovali su Tadić, Jović, Lazović i Radonjić i samo lagan šut igrača Olimpika iz marseja i to pored gola

39. minut
GOL!! Žolt Kalmar posle lepe akcije rutisnki izjednačuje rezultat. Asistent Nemanja Nikolić
36. minut
Soboslaj ovoga puta glavom se sedam osam metara, ali pravo u Dmitrovića
35. minut
Lukić pokušava iz daljine, ali nije bio precizan
33. minut
Opet Soboslaj. Šutira sa davdesetak metara, ali pored leve stative gola Marka Dmitrovića

31. minut
Nemanja Maksimović rukom odbranio šut i dobio žuti karton. Salaj sa 17 metara šutira odlično, ali nekog je zakačila lopta i otišla tik pored gola
26. minut
Iznenada je Jović dobio loptu sam ispred golmana, ali dao je predug for umesto da šutira sa desetak metara i propala je prilika za uvećanje vođstva
19. minut
Bese pokušava sa 25 metara, ali pored gola
17. minut
GOOOL!!!! Nemanja Radonjić pokazuje koliko je brz i spretan i postiže divan gol za vođstvo Srbije. Prelepo mu je Luka Jović glavom dodao loptu
15. minut
Mađari napadaju, ali bez stoprocentne šanse
13. minut
Blokiran šut Soboslaja, samo korner za Mađarsku
7. minut
Prilika za Srbiju, ali Jović ne uspeva da dođe do lopte posle centaršuta Lazovića

5. minut
Početno ispitivanje snaga i za sada bez većih uzbuđenja
1. minut
Počela je utakmica

Turska je na svom terenu pobedila Rusiju sa 3:2 i Srbija ostaje na psoldnjem mestu bez obzira na ishod meča sa Mađarskom. U slučaju poraza sigurno se vraćamo u C diviziju.