САМО БОД ЗА СРБИЈУ: Боље ИЗДАЊЕ него против Шкотске, али опет без ПОБЕДЕ! Испадање је РЕАЛНОСТ

15.11.2020. 20:02
Mađarska Srbija
Мађарска Србија / Извор: Реутерс

Занимљива утакмица.

Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи у Будимпешти Мађарску у Групи 3 Дивизије Б Лиге нација. Меч је завршен резултатом 1:1, а дошао у незгодно време за изабранике Љубише Тумбаковића будући да су пре три дана у Београду пропусили велику прилику да се пласирају на Првенство Европе, после пораза од Шкотске након извођења једанаестераца.

ОН СЕ НИКАД НЕ СМЕЈЕ! ЈОШ СЕ ЉУТИ ЗБОГ ОСТАВКЕ! Степи ударио жестоко на Тумбаковића: "Бар нас неће пунити на ЕП"

ПАНИКА У КОМШИЛУКУ: Хрвати СТРАХУЈУ - "Шта ако добијемо Србе"?

ОРЛОВИ ГЛЕДАЈТЕ И УЧИТЕ: Играч Сан Марина показао шта је емоција према репрезентацији (ФОТО)

Србију због казне са клупе ниује предводио Љубиша Тумбаковић (званично екипу предводи Александар Јанковић) и чини се да смо играли далеко, далеко боље него у среду, а и од оног меча од пре месец дана у Београду на стадиону ''Рајко Митић'' када је Мађарска остварила минималну победу.

Србију је довео у вођство Немања Радоњић после феноменалне акције у 17. минуту. Главом му је лопту спустио Лука Јовић, а играч олимпика је показао да је брз и спретан и предивно је лопту сместио у мрежу. Ипак, нисмо успели да дочекамо одмор са предношћу.

Мађарски играч српског порекла Немања Николић је одиграо пас према Жолту Калмару и избацио комплетну задњу линију, као и Немању Максимовића, а онда је Калмару остао лакши део посла. Кроз ноге је пробацио лопту Дмитровићу и Мађарска је поравнала на 1:1 у 39. минуту.

То је било то од голова, али шанси је било на обе стране. На крају су на опште изненађење Срби имали већу жељу за победом, али нисмо имали ни среће поготово пред крај када је Јовић закачио лопту после центаршута Сергеја Милинковића Савича.

Правду на утакмици је врло добро делио Швеђанин Глен Ниберг.

Србија сада може до опстанка у Б дивизији само ако победи Русију у последњем колу, а Мађари однесу цео плен против Турске. Тада би наши данашњи ривали дошли до А дивизије. Реалност је да се вероватно враћамо у Ц дивизију.

Догађања на мечу из минута у минут можете пратити овде.

92. минут
Покушао је Јовић, али опет лак плен за Дибуша
90. минут
Играће се још ЧЕТИРИ минута
89. минут
Лопта је дуго била у казненом простору Мађарске, али на крају само корнер после шута Мијата Гаћиновића
87. минут
Јовић је захватио лопту ногом после убацивања Сергеја, али Дибуш је био успешан. Српски играчи нападају и јасно је да имају више жеље да дођу до сва три бода
81. минут
Добра прилика за Луку Јовића. Шут из окрета, али лопта одлази мало поред стативе
79. минут
Двострука измена код Србије. Изашли су Душан Тадић и Немања Радоњић, а ушли су Сергеј Милинковић Савић и Душан Влаховић
76. минут
Гужва у српском шеснаестерцу, тражили су домачи и пенал, али на крају је Дмитровић узео лопту
71. минут
Лепа акција Немање Радоњића, али није баш најбоље шутирао са двадесетак метара
68. минут
Силвестер Ханђа мења код Мађара Филипа Холендера, првотимца Партизана
64. минут
Жути картон за Спајића. Отишао је у напад и онда је морао да стартује да би прекинуо контру Мађара
61. минут
Марко Грујић мења Немању Максимовића, док Филип Младеновић улази уместо Михајла Ристића
59. минут
Марко Дмитровић је осујетио добар центаршут и избацио лопту у корнер

Darko Lazović
Дарко Лазовић / Извор: Реутерс

57. минут
Дарко Лазовић због повреде напушта терен. Уместо њега улази Мијат Гаћиновић
53. минут
Радоњић шутира главом после центаршута Лазовића. Биће корнер за Србију и то први у мечу, домаћин их је имао шест до сада
46. минут
Почело је друго полувреме

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут
Велика прилика за Србију, али компликовали су Тадић, Јовић, Лазовић и Радоњић и само лаган шут играча Олимпика из марсеја и то поред гола

39. минут
ГОЛ!! Жолт Калмар после лепе акције рутиснки изједначује резултат. Асистент Немања Николић
36. минут
Собослај овога пута главом се седам осам метара, али право у Дмитровића
35. минут
Лукић покушава из даљине, али није био прецизан
33. минут
Опет Собослај. Шутира са давдесетак метара, али поред леве стативе гола Марка Дмитровића

31. минут
Немања Максимовић руком одбранио шут и добио жути картон. Салај са 17 метара шутира одлично, али неког је закачила лопта и отишла тик поред гола
26. минут
Изненада је Јовић добио лопту сам испред голмана, али дао је предуг фор уместо да шутира са десетак метара и пропала је прилика за увећање вођства
19. минут
Бесе покушава са 25 метара, али поред гола
17. минут
ГОООЛ!!!! Немања Радоњић показује колико је брз и спретан и постиже диван гол за вођство Србије. Прелепо му је Лука Јовић главом додао лопту
15. минут
Мађари нападају, али без стопроцентне шансе
13. минут
Блокиран шут Собослаја, само корнер за Мађарску
7. минут
Прилика за Србију, али Јовић не успева да дође до лопте после центаршута Лазовића

5. минут
Почетно испитивање снага и за сада без већих узбуђења
1. минут
Почела је утакмица

Турска је на свом терену победила Русију са 3:2 и Србија остаје на псолдњем месту без обзира на исход меча са Мађарском. У случају пораза сигурно се враћамо у Ц дивизију.