ORLOVI, GDE STE PROTIV ŠKOTSKE? Srbija petardirala Rusiju, Jović i Mladenović kao Ronaldo i Roberto Karlos

18.11.2020. 19:59
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Fantastična utakmica na Marakani.

Orlovi, gde je ova igra protiv Škotske? Jedino pitanje koji svaki navijač Srbije nakon odgledane utakmice može da postavi. Brzo, dinamično, konkretno, tako je delovala ekipa koju je sa kapitenskom trakom predvodio napadač Fulama Aleksandar Mitrović. Rusi nisu znali šta ih je snašlo. Na kraju 5:0 (4:0) za sastav koji je pre šest dana doživeo najbolniji poraz u poslednjih 20 godina.

KALINIĆ OTVORENO O REPREZENTACIJI: Trener mora da bude šmeker, mangup i psiholog, a igrači da se poštuju (VIDEO)

BALOTELI DOLAZI KOD IVIĆA I PAUNOVIĆA: "Super Mario" ima ponudu iz Čempionšipa

MALERIMA LIVERPULA NIKAD KRAJA: Salah do daljnjeg ostaje u Egiptu (FOTO)

Sjajno prvo poluvreme "orlova" gledali smo na našem najvećem stadionu. Međutim, možda je sve moglo da ode u drugom smeru da je Zobolotni nakon samo 40 sekundi savladao Rajkovića, ali golman Remsa je vrhunski intervenisao.

Rapsodija Srbije počela je devet minuta kasnije kada je Radonjić lepim udarcem, uz mora se priznati, pomoć Kuzjaeva savladao naturalizovanog Brazilca Giljermea.

Drugi pogodak domaći postižu u 25. minutu. Tandem koji je doneo produžetak protiv Škotske, Mladenović - Jović, ponovo je proradio. Levi bek Legije je u trepavicu pogodio napadača Reala kojem nije bilo teško da duplira prednost izabranicima Ljubiše Tumbakovića.

Sve je na ovoj utakmici išlo Srbiji na ruku, pa i sreća. Fortuna je bila na strani Vlahovića koji je svoj debitantski gol za nacionalni tim postigao u 41. minutu tako što je odlično ispratio odbitak golmana "zbornaje".

Fenomenalnih 45 minuta zaokružio je Jović koji je, ponovo, na asistenciju Mladenovića, glavom savladao nesrećnog Giljermea.

Drugi deo utakmice, očekivano, nije doneo veliki broj golova i uzbuđenja kao prvih 45 minuta. Rusija je imala inicijativu, ali konkretnog učinka nije bilo. Kada su puleni Stanislava Čerčesova stizali do izglednih prilika, uvek se "orao" nalazio na pravom mestu. Spajić, Mitrović i Milenković su neverovatno dobro funkcionisali.

Jedini pogodak u drugom poluvremenu videli smo u 64. minutu kada se Mladenović u stilu Roberta Karlosa priključio napadu i na asistenciju Vlahovića savladao rezervnog golmana Džanaeva.

Srbija je ovom pobedom izbegla ispadanje u diviziju "C", dok su Rusi porazom u Beogradu omogućili Mađarima selidbu u elitni rang Lige nacija.

LIGA NACIJA, divizija C, grupa 3

Srbija - Rusija 5:0 (4:0)

(Radonjić 10, Jović 25,45, Vlahović 40, Mladenović 64)

Mađarska - Turska 2:0 (0:0)

(Siger 57, Varga 94)

Kako je tekao meča, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE!
Srbija - Rusija 5:0!
90. minut
Trostruka izmena kod "orlova". Zdjelar menja Gudelja, Ranđelović Mladenovića, a Pavlović Stefana Mitrovića.
82. minut
Žuti karton za Mitrovića.
79. minut
Čerišev je imao izglednu situaciju, ali isprečio se Milenković.
73. minut
Čerišev menja Zabolotnog.
72. minut
Rajković ponovo na visini zadatka, Srbin je začarao svoj gol.
67. minut
Malo je falilo da Jović postigne het-trik, međutim, u toj nameri ga sprečava rezervni golman gostiju - Džanaev.
64. minut
GOOOL! Mladenović kruniše svoju savršenu partiju, levi bek Legije se upisuje u listu strelaca - 5:0!

62. minut.
Pokušaj Erokina rutisnki Rajković izbija u korner.
60. minut
Rusija ima inicijativu, ali bez konkretno stvorene prilike.
49. minut
Javnu opomenu zaradio je i Zabolotni.
48. minut
Prvi žuti karton na meču dobija Žirkov.
46. minut
Gaćinović menja Maksinovića.
46. minut
Četiri igrača menja Čerčesov. Olijakov menja Antona Mirančuka, Džanaev Giljermea, Mostovoj Alekseja Mirančuka, a Evgeni Diveeva.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Srbija - Rusija 4:0!
45. minut
GOOOL! Jović ponovo, Mladenović ga drugi put na utakmici pogađa u trepavicu - 4:0!

40. minut
GOOOL! Debitnaski pogodak u dresu "orlova" za Vlahovića. Napadač Fjorentine je odlično ispratio odbitak - 3:0!

33. minut
Mora se priznati Rusi nemaju sreće. Zabolotni tuče preko gola iz idealne prilike, sa samo nekoliko metara.

31. minut
Prinudnu izmenu vrši Ljubiša Tumbaković. Zbog povrede teren napušta strelac prvog gola Radonjić. Vihorno krilo menja Dušan Vlahović.

25. minut
GOOOL! Mladenović je savršeno centrirao, a Jović postiže četvrti gol u dresu reprezentacije. Zašto ovako nije moglo pre 6 dana?
20. minut
Sjajna akcija "zbornaje". Zobolotni je umakao odbrani domaćih i lepo pronašao Karavaeva koji šutira pored desne stative.

10. minut
GOOOL! Fenomenalan udarac Radonjića sa 20-tak metara, lopta kači Kuzjaeva, nemoćan je Giljerme.

6. minut
Izveli su "orlovi" dva uzastopna kornera, međutim, nije bilo prave šanse.

1. minut
Kakva prilika za Rusiju posle samo 40-tak sekundi. Zabolotni je bio sam kao duh na svega pet metara od Rajkovića, ali srpski čuvar mreže na visini zadatka.

UTAKMICA JE POČELA!

Selektor Ljubiša Tumbaković, vraća se na klupu posle odsluženja kazne u prethodnoj utakmici sa Mađarskom. On se odlučio za sledeći sastav:

Rajković (G) - Milenković, S. Mitrović, Spajić - Ristić, Radonjić, Gudelj, Maksimović, Mladenović - Jović, А. Mitrović (K)

Srbija na klupi ima samo sedmoricu fudbalera: Petrović (G), Pavlović, Gaćinović, Maraš, Vlahović, Zdjelar