ОРЛОВИ, ГДЕ СТЕ ПРОТИВ ШКОТСКЕ? Србија петардирала Русију, Јовић и Младеновић као Роналдо и Роберто Карлос

18.11.2020. 19:59
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Фантастична утакмица на Маракани.

Орлови, где је ова игра против Шкотске? Једино питање који сваки навијач Србије након одгледане утакмице може да постави. Брзо, динамично, конкретно, тако је деловала екипа коју је са капитенском траком предводио нападач Фулама Александар Митровић. Руси нису знали шта их је снашло. На крају 5:0 (4:0) за састав који је пре шест дана доживео најболнији пораз у последњих 20 година.

КАЛИНИЋ ОТВОРЕНО О РЕПРЕЗЕНТАЦИЈИ: Тренер мора да буде шмекер, мангуп и психолог, а играчи да се поштују (ВИДЕО)

БАЛОТЕЛИ ДОЛАЗИ КОД ИВИЋА И ПАУНОВИЋА: "Супер Марио" има понуду из Чемпионшипа

МАЛЕРИМА ЛИВЕРПУЛА НИКАД КРАЈА: Салах до даљњег остаје у Египту (ФОТО)

Сјајно прво полувреме "орлова" гледали смо на нашем највећем стадиону. Међутим, можда је све могло да оде у другом смеру да је Зоболотни након само 40 секунди савладао Рајковића, али голман Ремса је врхунски интервенисао.

Рапсодија Србије почела је девет минута касније када је Радоњић лепим ударцем, уз мора се признати, помоћ Кузјаева савладао натурализованог Бразилца Гиљермеа.

Други погодак домаћи постижу у 25. минуту. Тандем који је донео продужетак против Шкотске, Младеновић - Јовић, поново је прорадио. Леви бек Легије је у трепавицу погодио нападача Реала којем није било тешко да дуплира предност изабраницима Љубише Тумбаковића.

Све је на овој утакмици ишло Србији на руку, па и срећа. Фортуна је била на страни Влаховића који је свој дебитантски гол за национални тим постигао у 41. минуту тако што је одлично испратио одбитак голмана "зборнаје".

Феноменалних 45 минута заокружио је Јовић који је, поново, на асистенцију Младеновића, главом савладао несрећног Гиљермеа.

Други део утакмице, очекивано, није донео велики број голова и узбуђења као првих 45 минута. Русија је имала иницијативу, али конкретног учинка није било. Када су пулени Станислава Черчесова стизали до изгледних прилика, увек се "орао" налазио на правом месту. Спајић, Митровић и Миленковић су невероватно добро функционисали.

Једини погодак у другом полувремену видели смо у 64. минуту када се Младеновић у стилу Роберта Карлоса прикључио нападу и на асистенцију Влаховића савладао резервног голмана Џанаева.

Србија је овом победом избегла испадање у дивизију "Ц", док су Руси поразом у Београду омогућили Мађарима селидбу у елитни ранг Лиге нација.

ЛИГА НАЦИЈА, дивизија Ц, група 3

Србија - Русија 5:0 (4:0)

(Радоњић 10, Јовић 25,45, Влаховић 40, Младеновић 64)

Мађарска - Турска 2:0 (0:0)

(Сигер 57, Варга 94)

Како је текао меча, из минута у минут, можете прочитати у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Србија - Русија 5:0!
90. минут
Трострука измена код "орлова". Здјелар мења Гудеља, Ранђеловић Младеновића, а Павловић Стефана Митровића.
82. минут
Жути картон за Митровића.
79. минут
Черишев је имао изгледну ситуацију, али испречио се Миленковић.
73. минут
Черишев мења Заболотног.
72. минут
Рајковић поново на висини задатка, Србин је зачарао свој гол.
67. минут
Мало је фалило да Јовић постигне хет-трик, међутим, у тој намери га спречава резервни голман гостију - Џанаев.
64. минут
ГОООЛ! Младеновић крунише своју савршену партију, леви бек Легије се уписује у листу стрелаца - 5:0!

62. минут.
Покушај Ерокина рутиснки Рајковић избија у корнер.
60. минут
Русија има иницијативу, али без конкретно створене прилике.
49. минут
Јавну опомену зарадио је и Заболотни.
48. минут
Први жути картон на мечу добија Жирков.
46. минут
Гаћиновић мења Максиновића.
46. минут
Четири играча мења Черчесов. Олијаков мења Антона Миранчука, Џанаев Гиљермеа, Мостовој Алексеја Миранчука, а Евгени Дивеева.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Србија - Русија 4:0!
45. минут
ГОООЛ! Јовић поново, Младеновић га други пут на утакмици погађа у трепавицу - 4:0!

40. минут
ГОООЛ! Дебитнаски погодак у дресу "орлова" за Влаховића. Нападач Фјорентине је одлично испратио одбитак - 3:0!

33. минут
Мора се признати Руси немају среће. Заболотни туче преко гола из идеалне прилике, са само неколико метара.

31. минут
Принудну измену врши Љубиша Тумбаковић. Због повреде терен напушта стрелац првог гола Радоњић. Вихорно крило мења Душан Влаховић.

25. минут
ГОООЛ! Младеновић је савршено центрирао, а Јовић постиже четврти гол у дресу репрезентације. Зашто овако није могло пре 6 дана?
20. минут
Сјајна акција "зборнаје". Зоболотни је умакао одбрани домаћих и лепо пронашао Караваева који шутира поред десне стативе.

10. минут
ГОООЛ! Феноменалан ударац Радоњића са 20-так метара, лопта качи Кузјаева, немоћан је Гиљерме.

6. минут
Извели су "орлови" два узастопна корнера, међутим, није било праве шансе.

1. минут
Каква прилика за Русију после само 40-так секунди. Заболотни је био сам као дух на свега пет метара од Рајковића, али српски чувар мреже на висини задатка.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Селектор Љубиша Тумбаковић, враћа се на клупу после одслужења казне у претходној утакмици са Мађарском. Он се одлучио за следећи састав:

Рајковић (Г) - Миленковић, С. Митровић, Спајић - Ристић, Радоњић, Гудељ, Максимовић, Младеновић - Јовић, А. Митровић (К)

Србија на клупи има само седморицу фудбалера: Петровић (Г), Павловић, Гаћиновић, Мараш, Влаховић, Здјелар