SAMARDŽIĆEV GOL NIJE POMOGAO: Inter PREOKRENUO u 95. minutu (VIDEO)

08.04.2024. 22:04
Gol Lazara Samardžića
Gol Lazara Samardžića / Izvor: Foto: Twitter printscreen/Serie A Xtra

Fudbaleri Intera savladali su Udineze rezultatom 2:1 (0:1) i tako zatvorili 31. kolo italijanske Serije A.

Reprezentativac Srbije pokazao je u meču 31. kola Serije A da je zreo za najjače italijanske klubove i da je prerastao klub iz Udina.

Samardžić je postigao jedini gol u prvom pooluvremenu i to u 40. minutu na vrlo neobičan način. Primio je loptu Samardžić “na poziciji Genija Savićevića” i onda je iskosa sa desne strane po zemlji poslao ka srcu kaznenog prostora.

Da li je to bio direktan udarac na gol ili centaršut više nije ni bitno, ali lopta po zemlji je iznenadila golmana Intera Jana Somera i završila u mreži.

Inter je u drugom poluvremenu još više napao, a u 55. minutu je došao do izjednačenja.

Golman"zebri" Maduka Okoje neoprezno je u vazduhu pokupio Denzela Damfrisa i dosuđen je penal, koji je u 1:1 pretvorio Hakan Čalhanolu.

Inter je pokušao da dođe do preokreta, ali je Udineze odolevao sve do petog minuta nadoknade.

Tada je Lautaro Martines šutirao sa oko 20 metara, Okoje je odbio loptu do stative, ali je odbitak stigao pravo do Davida Fratesija koji ju je smestio u praznu mrežu za krajnjih 2:1.