GRANATA OLIVEIRE PRESUDILA JUVENTUSU: Pirova pobeda Stare dame, Porto je u četvrtfinalu Lige šampiona

09.03.2021. 23:46
FK Porto
FK Porto / Izvor: Reuters

Kakva utakmica u Torinu.

Fudbaleri Porta plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona nakon prave dramu u Torinu. Naime, Juventus je slavio posle produžetka sa 3:2 (0:1), ali Zmajevi su na sever Italije doneli prednost iz prvog meča od 2:1, koja je, ispostaviće se, bila ključna za ovaj duel. Junak portugalskog kluba bio je Serđo Oliveira koji je postigao fenomenalan gol u 115. minutu.

HALAND = MAŠINA: Ovaj dečko je rođen za jedno - davanje golova! Borusija je u četvrtfinalu Lige šampiona (VIDEO)

ORLOVI U PRAVOM SVETLU: Srbija demolirala Severnu Makedoniju u Skoplju

OŠTAR KONTRAUDAR TZV. KOSOVA: "Nećemo na teren!" Španci im ne daju himnu i zastavu - "Nepravedni su"

Porto je prvi došao do gola u 19. minutu preko Serđa Oliveire. Merih Demiral je nesmotreno oborio Mehdija Taremija, sudija Bjorn Kujpers je pokazao na belu tačku. Portugalac je rutinski sa penala savladao Vojšćeha Šćensnog.

Međutim, u drugom poluvremenu Federiko Kjeza, strelac pogotka u prvom meču na Dragau, postigao je oba gola za Staru damu u nastavku. Reprezentativac Italije je mrežu fantastičnog Agustina Marćezana tresao u 49. i 63. minutu.

Huan Kvadrado je u sudijskoj nadoknadi pogodio prečku i to je bilo sve za regularnih 120. minuta, usledili su produžeci.

U prvih 15 minuta nismo videli preterano atraktivan meč, ali u drugom delu videli smo pravu dramu.

Serđo Oliveira je u 115. minutu sa 30-tak metara, pravom "granatom" doneo 2:2 i veliku radost Zmajevima.

Međutim, 120 sekundi kasnije, Adrien Rabio donosi novu prednost Staroj damu i trijumf koji italijaskom gigantu ne znači apsolutno ništa.