HALAND NEZAUSTAVLJIV: Siti na leđima Norvežanina srušio Brajton, Karamele bez muke razbile Kristal Palas

22.10.2022. 18:42
Erling Haland
Erling Haland / Izvor: Profimedia
17. gol u ligi za njega.

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Brajton rezultatom 3:1 (2:0) u 13. kolu Premijer lige, dok je Everton bio bolji od Kristal Palasa sa 3:0 (1:0).

POBEDA NAD SITIJEM, PORAZ OD FORESTA: Nema ulaska u formu za Liverpul, izgubili od FENJERAŠA (VIDEO)

SMELA TVRDNJA: Haland će biti prvi igrač sa cenom od preko MILIJARDU

Izgledalo je da će šampion rutinski doći do bodova, međutim gosti su pružili sjajan otpor. Norvežanin Erlig Haland je sa dva nova gola stigao do 23. pogotka u svim takmičenjima ove sezone, a 17 postignutih u domaćem prvenstvu.

Oba gola Haland je postigao u prvom poluvremenu, s tim što je drugi dao sa bele tačke.

Brajton je u 53. minutu smanjio na 1:2 preko Trosarda, ali je Kevin de Brujne fenomenalnim golom u 75. minut stavio tačku na ovaj meč. U drugom susretu Everton je glatko savladao Kristal Palas sa 3:0.

Vodeći gol za tim Franka Lamparda postiga je Kalvert Luin u 11. minutu, to je bio njegov prvenac u novoj sezoni.

Prednost je duplirao Gordon u 63. minutu, da bi Mek Nil u finišu meča dotukao nemoćne goste iz Londona.

U startnoj postavi Palasa prvi put ove sezone u Premijer ligi našao se kapiten Luka Milivojević koji je odigrao nešto više od sat vremena.