I TO SE DESILO: Novi Pazar na čelu Superlige Srbije!

30.08.2022. 19:33
FK Novi Pazar
FK Novi Pazar / Izvor: MN Press
Novi trijumf kraj Jošanice.

Ekipa Novog Pazara upisala je novi trijumf u Mozzartbet Superligi Srbije i došli na deobu prvog mesta sa Crvenom zvezdom. Izabranici Vladimira Gaćinovića vezali su šesti trijumf u nizu, a ovog puta bolji su bili od Spartaka iz Subotice rezultatom 2:0 (1:0).

IVAN GOLAC ZA SD: Ekipa Partizana je osrednjeg kvaliteta, ali u derbiju i prosek može da nadmaši sebe

SAMO DAN PRED DERBI: Napadač NAPUSTIO Crvenu zvezdu!

ZVEZDI STIGAO ODGOVOR IZ MOSKVE: Crveno-beli žele napadača CSKA, ali...

Ipak, klub sa Jošanice ima tri utakmice manje od Zvezde, kao i lošiju gol-razliku, ali bodovno će moći da se podiče da dele prvo mesto sa petostrukim uzastopnim šampionom.

Novi fantastičan meč najavljen je dosuđenim penalom već u 4. minutu, a koji ipak nije u gol pretvorio Miloš Mijić.

Ipak, isti igrač je samo devet minuta kasnije uspeo da se iskupi i golom iz igre na asistenciju Stefana Lončara donese prednost domaćinu.

Spartak je imao veći posed lopte, ali ništa više od toga, pa je već početkom drugog dela Novi Pazar uspeo da duplira prednost.

Posle samo četiri minuta igre u nastavku dosuđen je novi jedanaesterac, koji je ovog puta izveo Bojica Nikčević i bio precizan za 2:0.

Do kraja više nije bilo golova, niti većih uzbuđenja, pa je Novi Pazar ostvario šestu uzastopnu pobedu, interesantno, nakon uvodna tri poraza.

Serija koja i dalje traje, počela je još 29. jula pobedom nad Partizanom (1:0).