ISTORIJSKI PREOKRET ZRINJSKOG: AZ Alkmar pao posle vođstva od 0:3!

21.09.2023. 22:00
FK AZ Alkmar
FK AZ Alkmar / Izvor: Profimedia

Neverovatan meč...

Fudbaleri Zrinjskog pobedili su Az Alkmar 4:3 (0:3) posle velikog preokreta u prvom kolu grupe E Lige konferencija.

LIGA EVROPE: Liverpul ”dremao” pa preokrenuo! Slavila i Roma

ODLUKA KOJA SE NEĆE SVIDETI GROBARIMA: Partizan OSLABLJEN u večitom derbiju!

IZAŠLA JE NOVA FIFA RANG LISTA: Srbija pokvarila plasman, Orlovi sada na 28. mestu

Zrinjski je posle 45 minuta igre gubio sa 0:3, ali je u drugom poluvremenu tim iz BiH uspeo da režira preokret u Mostaru, da postigne četiri gola i da baci na kolena favorizovanog rivala.

Do velikih 3:0 fudbaleri Az Alkmara došli su golovima Van Brederodea (10.minut), Mijnansa (32) i De Vita (44), a preokret domaćina započeo je Kožulj u 48. miniutu.

U 68. minut Zrinjski je već smanjio na 2:3, a ovaj put je strelac bio Ćorluka, a tri minuta kasnije došlo je izjednačenje. Precizan je bio Hrvanović, a za potpuno slavlje pobrinuo se Kožulj u 81. minutu.

U ovoj grupi Legija je bila bolja od Aston Vile 3:2.

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Nordsjeland 31: (2:0) u prvom meču grupne faze Lige konferencije.

Turski klub do trijumfa u grupu H stigao golovima Krespa u 24. minutu, Batšuaija (30. minut) i Aziza u 47. minut meča, dok je utešni gol za dansku ekipu postigao Viladsen u 55. minut.

Srpski fudbaler Dušan Tadić nije ulazio u igru na ovom susretu.

U ovoj grupi Ludogorec je bio ubedljiv protiv Trnave sa 3:0.

Fudbaleri Fiorentine odigrali su nerešeno 2:2 (1:2) sa Gentom u grupi F, u kojoj je Čuakrički izgubio od Ferencvaroša 3:1.

Golove za Genk postigli su Zećiri u 12. minutu i Mekenzi u 85, a dvoxtruki strelac za italijanski tim bio je Ranieri u 7. i 23. minutu.

Srpski fudbaler Nikola Milenković bio je asistent dok drugog gola Fiorentine.