JOKAN NIJE USPEO: Fulam bez Premijer lige! (VIDEO)

16.05.2017. 22:54
Slaviša Jokanović
Slaviša Jokanović / Izvor: Profimedia

Poznat prvi finalista.

Fudbaleri Fulama nisu uspeli da se plasiraju u finale baraža Čempionšipa, za plasman u Premijer ligu. Izabranici Slaviše Jokanovića izgubili su u revanšu, na gostovanju Ridingu (0:1) i zasutavljeni su na pretposlednjem stepeniku ka engleskoj eliti.

Obzirom da je prva utakmica završena nerešeno (1:1), plavo-beli su izborili ulazak u finale, gde čekaju boljeg iz duela Hadersfild - Šefild Venzdi (prvi meč 0:0). Taj susret igra se u sredu, od 20.45.

IDE NA ROBIJU: Legendarni fudbaler MORA iza REŠETAKA! (FOTO)

LUDILU NEMA KRAJA: Kinezi spremni da za NJEGA ponude 150 miliona evra (FOTO)

Odlučujući trenutak dogodio se početkom drugog poluvremena. Sudija Martin Etkinson pokazao je na belu tačku za domaći tim, prethodno je Kalas zahvatio loptu rukom u kaznenom prostoru.

Jan Kermorgant je neumoljiv bio sa bele tačke i postavio, ispostavilo se, konačan rezultat u 49. minutu. Krenuli su igrači Fulama posle toga ofanzivno, ređali su se promašaji Aluka, Sesenjona i Martina, međutim, lopta nije htela u mrežu.

U Fulamu, međutim, moraju da budu zadovoljni učinkom bivšeg trenera Partizana, pošto je preuzeo ekipu kada se nalazila u zoni ispadanja i doveo je do visokog mesta, koje ih je odvelo u baraž.