JOKIĆEV NOVI PLES: Srbin još jednim tripl-dablom doneo slavlje Nagetsima

19.03.2023. 23:00
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters
Majstor je majstor.

Košarkaši Denvera pobedili su kao gosti Bruklin rezultatom 108:102 u meču NBA lige.

REPRIZA PROŠLOSEZONSKOG FINALA: Košarkašice Zvezde trofej u kupu brane protiv Arta basketa

Ivanoviću došao SAMO JEDAN novinar na konferenciju! Morao je da mu posveti posebnu pažnju

RUTINSKI PROTIV PODGORIČANA: Zvezda ubedjiva potiv Studentskog centra

Velikog udela u trijumfu imao je i naš Nikola Jokić, koji je ostvario tripl-dabl, upisavši asistenciju koja mu je nedostajala u četvrtoj četvrtini.

Meč je završio sa 22 poena, 17 skokova i 10 dodavanja, uz šut iz igre 9/12, za oko 35 minuta na parketu.

Apsolutno dominantan u prvoj četvrtini bio je Džamal Marej, koji je postigao čak 20 poena, ne promašivši niti jednu od četiri trojke.

Jokić, koji je igrao pod temperaturom opet, bio tih na startu i više se isticao asistencijama nego koševima.

Prve poene upisao je tek posle osam minuta, a Nagetsi su vrlo brzo stekli prvu dvocifrenu prednost.

Standardno, na startu druge četvrtine, rezervisti Denvera se nisu baš najbolje pokazali, tako da je Meloun morao da vrati udarne igle.

Sredinom ovog kvartala Jokić je ubrzao, vezao osam poena, čime su i Nagetsi povratili dvocifreno vođstvo.

Dodatno se uključio i Majkl Porter junior, koji je trojkama napravio razliku u vidu +15, koliko je Denver imao na velikoj pauzi.

Bruklin je dobro otvorio treći kvartal, koji je umeo da bude koban po Denver ove sezone, međutim, Nagetsi su održali dobar ritam.

Pre svega zahvaljujući Jokiću, koji u ovom kvartalu plesao u reketu protivnika, delio asistencije, te pod svojim košem sakupljao lopte, a pred poslednjih 12 minuta prišao je na asistenciju od tripl-dabla.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda poznata ruska navijačica Marija Liman.