PIKSI NIJE POMOGAO: Poraz Srbije protiv Belorusije

22.03.2023. 17:32
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Težak poraz...

Kadetska reprezentacija Srbije, igrači do 17 godina, doživela je šokantan poraz od Belorusije na domaćem terenu (1:2), u meču prvog kola Prve grupe poskednjeg kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

REAL ILI BARSA: As Mančester sitija odlazi u Španiju za 70 miliona

MILENKOVIĆ I GRUJIĆ: Mogli smo više u Kataru, trebalo nam je vremena da prebolimo Mundijal

Ronaldo u četvrtak postaje apsolutni rekorder fudbala

Reprezentacija koja je u poslednjih 11 utakmica imala 10 pobeda i samo jedan poraz, doživela je neuspeh u Staroj Pazovi.

Mlade reprezentativce je posetio i selektor A selekcije Dragan Stojković Piksi, ali ih to nije poguralo ka dobrom rezultatu.

Dobro su počeli i poveli su golom Davida Đurića u 13. minutu.

Izjednačenje je stiglo u najgorem mogućem trenutku, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, tačnije poslednjem minutu igre prvog dela.

Mrežu naše selekcije zatresao je Pavel Apiatsionak.

Srbija je bila neprepoznatljiva, zadnja linija je dosta visoko izlazila, pa je to ostavljalo dosta prostora Belorusiji.

Šok je stigao u 84. minutu, kada je Ruslan Mialkovski pogodio za 2:1 i pobedu Belorusije.

Srbija je još u grupi sa BiH i Izraelom i samo prvoplasirana selekcija ide dalje.

Naredni meč igraju protiv Bosne i Hercegovine 25. marta od 14 sati.

Evropsko prvenstvo za kadete na programu je 17. maja do 2. juna u Mađarskoj.