17.02.2023. 19:09
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Lepe brojke za Portugalca...

Fudbaleri Al Nasra savladali su Al Tavon u Rijadu sa 2:1 (1:0) u okviru 17. kola prvenstva Saudijske Arabije.

ŠTA ĆE REĆI MURINJO: Mančester junajted hoće Dibalu (FOTO)

OGLASILA SE CRVENA ZVEZDA: Nismo saglasni sa izmenom termina 169. večitog derbija

PARTIZAN SE OGLASIO SAOPŠTENJEM: Nećemo na Marakanu 1. marta, to je samovolja Zvezde

Kristijano Ronaldo je, kao što to biva otkako je stigao u Al Nasr, bio centralna figura utakmice.

Nakon četiri gola u prošlom kolu, Ronaldo je sada bio u službi tima na drugačiji način - asistencijama.

Upisao je dve, od kojih je prva bila vrlo lepa, "kifla" iz prve, u prostor za Abdulrahmana Gariba koji rutinski rešava "jedan na jedan" situaciju.

Poravnao je Al Tavon preko Alvara Medrana u 47. minutu, a samo 20 minuta kasnije bivši napadač Partizana Leandro Tavamba postiže sjajan pogodak za preokret gostiju, no nakon slavlja, VAR je vratio rezultat na semaforu zbog ofsajda.

U završnici, Anderson Taliska postiže gol nakon što je lopta napucala Ronalda. Izgledalo je kao da je to bio ofsajd, gledao se snimak, ali je ipak utvrđeno da Portugalac nije bio najbliži protivničkom golmanu.

Posle 17 mečeva, Al Nasr dolazi na deobu prvog mesta sa Al Itihadom.