KUP ITALIJE: Uzalud Interu rani gol, Napoli je u FINALU!

13.06.2020. 22:59
napol
napol / Izvor: Reuters

Ospina odigrao meč sezone.

Nakon prve utakmice polufinala Kupa Italije u kojoj je pre nešto više od četiri meseca, Napoli na gostovanju pobedio Inter sa 0:1, usledio je revanš na San Paolu. Druga utakmica ova dva velikana završena je rezultatom 1:1 (1:1) i tako su se "napolitanci" plasirali u veliko finale.

Najjači klubovi ponovo na okupu – i ti si u igri za veliki dobitak

BUNDESLIGA: Bajern na pobedu od titule, Haland u sudijskoj nadoknadi spasio Dortmund!

TUŽNA VEST: Fudbaleru Zvezde preminula najdraža osoba! Ne igra protiv TSC-a!

Počelo je sjajno za goste iz Milana. Posle samo dva minuta igre, ekipa Antonija Kontea je došla u prednost, a pogodak je postigao Kristijan Eriksen.

redferd
redferd / Izvor: Reuters

Domaćin je posle ovog gola zaigrao znatno agresivnije i kao rezultat dobre igre usledilo je poravnjanje rezultata. Strelac u 41. minutu bio je sjajni Dris Mertens.

sinter
sinter / Izvor: Reuters

Neroazuri su u nastavku meča sve karte bacili na napad, međutim, promene rezultata nije bilo.

Najzaslužniji za takav rasplet događaja bio je golman domaćih David Ospina, fantastični Kolumbijac je u nekoliko navrata sjajno intervenisao i spasio svoj tim eliminacije.

Za trofej u Kupu, Napoli će igrati protiv Juventusa, na stadionu Olimpiko u Rimu. Utakmica je na programu 17. juna.

Pogledajte kako izgleda Natalija Mandiola, poznata navijačica Kolo-Kola i devojka koja je odbila Aleksisa Sančeza.