9°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

KUP SRBIJE: Ništa od SENZACIJE, Voša tek posle penala eliminisala Grafičar na Marakani

01.11.2022. 18:43
FK Vojvodina
FK Vojvodina / Izvor: MN Press
Grafosi bili u vođstvu do 86. minuta.

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u 1/8 finala Kupa Srbije, ali su mnogo teže nego što se očekivalo eliminsali Grafičar na stadionu "Rajko Mitić". Novosađani su slavili tek posle boljeg izvođenja penala, dok je u regularnom delu meča bilo 1:1.

BUKTI POSLE IZBORA! Zečević: Terzić nije izlazio iz Bjekovićeve kancelarije, usledio OŠTAR odgovor Zvezde

OGLASIO SE BJEKOVIĆ: Ovo je NAJBOLJE rešenje

NIKOLA I MAMEDOV: Novi izbori u skladu sa Statutom FSS

Mladi tim Grafičara, inače član Prve lige Srbije, pružio je sjajan otpor Voši, bio bolji većim delom meča.

Posle prvog poluvremana u kojem nije bilo golova, Grafosi su do prednosti stigli već u 48. minutu golom Jovana Mituljikića.

Od tog trenutka kreće ofanziva gostiju koji su krenuli na sve ili ništa. Takva taktika im se isplatila u 86. minutu kad su preko Nikole Čumića došli do izjednačenja. Nije bilo promena u preostalom delu susreta, tako da je pobednik odlučen sa bele tačke.

Epitet junaka utakmice poneo je golman Vojvodine Nikola Simić, koji je odbranio sva tri penala u prve tri serije. S druge strane, precizni su sa 11 metara bili Uroš Nikolić, Dejan Zukić i Nemanja Nikolić, pa se Stara dama domogla naredne faze najmasovnijeg takmičenja.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Maria, ćerka Pepa Gvardiole