Utorak 19. mar 2024.
Fudbalska reprezentacija Francuske

KVALIFIKACIJE ZA EP: Francuzi demolirali Holanđane

Belgija ubedljiva protiv Švedske.

Najviše pažnje među večerašnjim mečevima kvalifikacija za Evropsko prvenstvo privukao je duel Francuske i Holandije koji su Trikolori rešili ubedljivo u svoju korist sa 4:0 i na najbolji način krenuli u borbeu za mesto na kontinentalnom šampionatu.

MENEZES ODLUČIO: Kazemiro novi kapiten Brazila

NIŠTA OD IZNENAĐENJA: Italijani očitali lekciju Orlićima, Mulatijeri čovek odluke (VIDEO)

TADIĆ I VLAHOVIĆ ZA POBEDU SRBIJE: Uspešan start Orlova, debitovao i Lazar Samardžić

Od očekivanog derbija nije viđeno praktično ništa pošto je Francuska posle dvadesetak minuta već imala veliku prednost od 3:0. Antoan Girzman doveo je FRancusku u vođstvo već u drugom minutu, da bi u Upamekano u 8. duplirao prednost. U 21. minutu je Mbape najavio katastrofu Holandije kada je povećao na 3:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su Francuzi ipak malo skinuli nogu sa gasa, pa su Holanđani još i dobro prošli pošto su primili još samo jedan gol, a strelac je ponovo bio Mbape u 88. minutu, dok je Depaj u sudijskoj nadokandi promašio penal.