KVALIFIKACIJE ZA SP: Srbija PREGAZILA Moldaviju i nastavila da grabi ka Mondijalu (VIDEO+GALERIJA)

02.09.2017. 19:58
Kolar
Kolar / Izvor: Reuters

Orlovi igraju odlično.

Reprezentacija Srbije pobedila je Moldaviju 3:0 i tako nastavila siguran hod ka plasmanu na SP u Rusiji. Izabranici Slavoljuba Muslina su i bez  suspendovanih Vladimira Stojkovića i Luke Milivojevića, pružili odličnu partiju, a junak pobede bio je Mijat Gaćinović. Vezista Ajntrahta je golom i asistencijom obezbedio epitet igrača utakmice, a aplauzi na kraju prvog poluvremena i posle poslednjeg sudijskog zvižduka, upućeni Orlovima, najbolje govore o igri i zalaganju ekipe.

GROBARI NE PRAŠTAJU: Navijači crno-belih BRUTALNO ISPROZIVALI Ožegovića (FOTO)

OKUPACIJA DELIJA NA NEMAČKU: Neviđeno INTERESOVANJE za meč u Kelnu, zna se kako do KARATA! (FOTO)

Pobeda Orlova nije došla u pitanje nijednog trenutka. Gaćinović je za samo 10 minuta pokazao da bi u finišu kvalifikacija mogao da bude tajni adut selektora Muslina. Bivši fudbaler Vojvodine je golom i asistencijom pokazao da je sazreo za veliku scenu, a veoma važno za Orlove je i da se u strelce upisao Aleksandar Mitrović, koji je tako nastavio odličnu golgetersku seriju u dresu reprezentacije.

KRAJ!

85. minut - šansa za Ljajića, ali gosti izbijaju loptu sa gol linije.

80. minut - GOOOOL - konačno se u strelce upisuje i Aleksandar Mitrović, asistent je bio Filip Kostić.

73. minut - Ljajić posle dodavanja Ivanovića šutira iznad gola.

66. minut - Posle dve godine za Srbiju će igrati i Adem Ljajić, koji je zamenio Dušana Tadića.

63. minut - bomba Branislava Ivanovića sa 20 metara, tik pored gola.

59. minut - Ponovo je u šansi bio Aleksandar Mitrović, ali je šutirao pravo u golmana gostiju.

56. minut - ponovo izuzetno jak pljusak.

54. minut - prva šansa za goste, Kožokari je šutirao sa 20 metara, ali je golman Rajković paradom skrenuo u korner.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Navijači su aplauzima i ovacijama ispratili igrače u svlačionicu

33. minut - STATIVA - Aleksandar Mitrović udarcem glavom sa peterca pogađa stativu.

SUROVO ISKREN: Đorđević je OVIM REČIMA objasnio poraz od Rusije

30. GOOOOOL - Aleksandar Kolarov postiže pogodak posle asistencije Mijata Gaćinovića.

20. minut - GOOOOOOL - strelac je Mijat Gaćinović. Vezista Ajntrahta je sa desetak metara zakucao loptu pod prečku, posle akcije Kolarova, za drugi reprezentativni gol u karijeri.

12. minut - Mitrović šutira sa ivice šesnaesterca, lak posao za golmana Moldavije.

11. minut - veliki pljusak, deo navijača beži sa tribina u zatvoreni deo, ali deo sve jače bodri Orlove.

8. minut - Prvi pokušaj Orlova, Gudelj šutira sa 20 metara, pravo u golmana gostiju.

UTAKMICA JE POČELA

OSTAO ILI OTIŠAO, OVO ĆE ZANIMATI DELIJE: Rešena sudbina Kataija u Alavesu

SRBIJA - MOLDAVIJA 3:0

STRELCI: Gaćinović u 20, Kolarov u 30. i Mitrović u 81. minutu. STADION: Partizana u Beogradu. GLEDALACA: 10.000. SUDIJA: Tamaš Bognar (Mađarska).

SRBIJA: Rajković, Nastasić, Maksimović, Ivanović, Gaćinović, Gudelj, Matić (od 77. Radoja), Kolarov, Tadić (od 66. Ljajić), Kostić, Mitrović.

MOLDAVIJA: Čebanu, Čebotaru, Epureanu, Posmak, Armaš, Kojočari (od 75. Karp), Anton (od 81. Bugajev), Kočijuk (od 59. Antonijuk), Jonica, Dedov, Ginšari.

IGRAO JE PARTIZAN, A DELIJE I GROBARI SU NAVIJALI ZAJEDNO: Evo kada se i zašto to dogodilo (VIDEO)