LIGA KONFERENCIJA: Ludnica u Partizanovoj grupi - POTOP Fiorentine!

15.09.2022. 23:27
FK Fiorentina
FK Fiorentina / Izvor: Profimedia
Drugo kolo UEFA takmičenja...

Večeras su odigrane utakmice drugog kola Lige konferencija. Dok je beogradski Partizan na svom terenu remizirao sa Nicom (1:1) i tako upisao drugi bod u ovom takmičenju, fdbaleri Fiorentine doživeli su i drugi poraz.

”VREME JE ZA PUN STADION!” Grobari HVALE novajliju - zna se i KRIVAC za remi (TVITOVI)

VUJAČIĆ I UROŠEVIĆ SLOŽNI: Ostaje žal za pobedom

HITNA POMOĆ REAGOVALA U HUMSKOJ: Navijaču POZLILO na tribinama (VIDEO)

HITNA POMOĆ REAGOVALA U HUMSKOJ: Navijaču POZLILO na tribinama (VIDEO)​​

BAŠAKŠEHIR - FIORENTINA 3:0

Viola je ovoga puta na poražena na gostovanju turskom Bašakšehiru. Rezultat je bio 3:0, a dvostruki strelac bio je Guler u 57. i 71. minutu, dok je Traore postigao treći pogodak u 90. minutu.

Fiorentina je meč završila sa desetoricom na terenu pošto je 15 minuta pre kraja drgi žuti karton zaradio Ikone.

Luka Jović ušao je u igru početkom drugog poluvremena umesto Kabrala, ali nije ostvario zapažen učinak. Turskom timu je ovo druga pobeda u Ligi konferencija ove sezone.

Škotski Harts slavio je na gostovanju ekipi Rige sa 2:0, golovima Šanklenda u 43. minutu sa bele tačke i Foresta u poslednjim trenucima meča.

STEAUA - BUKUREŠT 0:0

Na utakmici između Steaue iz Bukurešta i Anderlehta nije bilo golova.

Rumunskom timu je ovo prvi osvojen bod, dok ih je Anderleht sakupio četiri.

SILKEBORG - VEST HEM 2:3

Vest Hem nije imao lak zadatak na gostovanju danskom Silkeborgu. Engleski klub slavio je sa 3:2. Kusk je doveo domaći tim u vođstvo već u 5. minutu, ali je do kraja poluvremena usledio preokret čekićara.

Mrežu Silkeborga pogađali su Lanzini sa penala, Skamaka i Dovson. U 75. minutu Tengšet je smanji prednost gostiju na 3:2.

HAPOEL - VILJAREAL 2:1

Viljareal je osvojio nova tri boda na gostovanju Hapoelu Ber Ševe posle pobede od 2:1.

Morales je sa penala u 28. minutu doveo španski tim u vođstvo. Hapoel izjednačuje preko Hatuela u 63., ali četiri minuta kasnije Baena je vratio prednost Viljareala za 2:1.

KELN - SLOVACKO 4:2

U meču Grupe D u kojoj se nalazi i naš Partizan fudbaleri Kelna savladali su kod kuće ekipu Slovackog sa 4:2.

Nemački tim vodio je posle prvih 45 minuta sa 2:0 golovima Adamjana i Dieca.

Ipak, Slovacko je u nastavku stigao do ekspresnog izjednačenja, prvo je Kalabiska pogodio u 49. minuta, a samo tri minuta kasnije Petrcela ja poravnao rezultat na 2:2.

Do kraja utakmice Keln je konsolidovao redove i postigao nova dva pogotka, dvostruki strelac bio je Dejan Ljubičić u 65. minutu sa penala i u 74. minutu za 4:2 i prvu pobedu nemačkog tima u grupi.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Sejduba Suma dribla Harija Megvajera