LIGA NACIJA: Veče produžetaka, Mađari i Islanđani sve završili u 90 minuta

09.10.2020. 00:07
Fudbalska reprezentacija Mađarske
Fudbalska reprezentacija Mađarske / Izvor: Reuters

Poznati svi finalisti.

Odigrani su svi mečevi polufinala plej-ofa Lige nacija, a od osam mečeva je čak četiri otišlo u prosužetke, dok su tri rešena posle penal serija i konačno u dobijeni svi parovi finala.

POZNAT PROTIVNIK SRBIJE: Na finale u Beogradu stiže OVA reprezentacija!

POJAVILA SE PREPISKA POSLE MEČA: Sergej je NJEMU obećao dva gola! KRV IH POVEZUJE! (FOTO)

A TEK ŠTO JE NAPUSTIO REPKU: Posle Norveške, Matić poslao poruku bivšim saigračima - GORI INSTAGRAM!

Mađarska je uspela da u gostima savlada Bugarsku najviše zahvaljujući prekidima. Orban je u 17. minutu doveo severne komšije u prednost posle kornera koji je izveo Kalmar. Upravo je Kalmar povisio na 2:0 iz slobodnog udarca u 47. minutu, da bi Nikolić overio trijumf Mađara u 75. minutu. Bugari su uspeli da postignu samo počasni gol, a strelac je bio Jomov u 89. minutu. Mađarsak će u finalu igrati protiv Islanda koji je na domaćem terenu lako izašao na kraj sa Rumunijom zahvaljujući dvostrukom strelcu Gilfiju Sigurdsonu. Igrač Evertona pogodio je u 16. minutu posle solo akcije, da bi u 35. postigao drugi gol i uvećao prednost Islanda. Rumuni su uspeli iz penala u 63. minutu preko Maksima da smanje na 2:1, ali je to bilo sve od njih.

Škotska je odigrala solidan meč protiv Izraela, ali je za 120 minuta imala samo jedan šut u okvir gola gostiju, pa se pristupilo izvođenju penala. Kod Škota su svi bili precizni, dok je tragičar u Izraelu bio njihov najbolji igrač Eran Zahavi. Škoti će igrati protiv Srbije koja je savlada Norvešku, a utisak je da Orlovi u to finale ulaze kao izraziti favoriti.

POBEDA SRBIJE I ŠOU NA TVITERU: Halandu pala cena, SMS junak i kako ih je Tumba sve prevario (FOTO)

Ranije danas u prvom meču programa Gruzija je uspela da savlada Belorusiju pogotkom Okriašvilija iz penala u sedmom minutu, a ispostavilo se da je to bio i jedini pogodak na meču. Gruzinima je ostal da čekaju ishod iz Skoplja gde je Severna Makedonija dočekala tkz Kosovo i slavila sa 2:1 golovima. Sve je bilo rešeno posle prvih 45 minuta pošto je Severna Makedonije došla u vođstvo autogolom Koloija u 16. minutu, da bi Haderđonaj izjednačio u 29. Međutim, samo četiri minuta kasnije je Velkovski pogodio i postaio, ispotavilo se, konačan rezultat.

Bosna i Hercegovina propustila je priliku protiv Severne Irske iako je vodila posle prvog poluvremena sa 1:0 golom Radeta Krunića u 14. minutu. Mekgin je izjednačio u 53. minutu i nerešno je ostalo do kraja, iako su Zmajevi bili bolji rival. Kada su penali došli na red, neprecizni su u selekciji BiH bili Harjadinović i Višča, pa ni pormašaj Savila nije sprečio Severne Irce da se plasriaju u finale. Tamo će igrati protiv Slovačke koja je posle penala savlada Republiku Irsku. U ne previše kvalitetnoj utakmici igranoj u Bratislavi nije bilo golova posle 120 minuta, a na penal ruletu se nije ni stiglo do pete serije, pošto su Brauni i Doerti bili neprecizni pa je SLovačka slavila sa 4:2 i otišla u finale.