ЛИГА НАЦИЈА: Вече продужетака, Мађари и Исланђани све завршили у 90 минута

09.10.2020. 00:07
Fudbalska reprezentacija Mađarske
Фудбалска репрезентација Мађарске / Извор: Реутерс

Познати сви финалисти.

Одиграни су сви мечеви полуфинала плеј-офа Лиге нација, а од осам мечева је чак четири отишло у просужетке, док су три решена после пенал серија и коначно у добијени сви парови финала.

ПОЗНАТ ПРОТИВНИК СРБИЈЕ: На финале у Београду стиже ОВА репрезентација!

ПОЈАВИЛА СЕ ПРЕПИСКА ПОСЛЕ МЕЧА: Сергеј је ЊЕМУ обећао два гола! КРВ ИХ ПОВЕЗУЈЕ! (ФОТО)

А ТЕК ШТО ЈЕ НАПУСТИО РЕПКУ: После Норвешке, Матић послао поруку бившим саиграчима - ГОРИ ИНСТАГРАМ!

Мађарска је успела да у гостима савлада Бугарску највише захваљујући прекидима. Орбан је у 17. минуту довео северне комшије у предност после корнера који је извео Калмар. Управо је Калмар повисио на 2:0 из слободног ударца у 47. минуту, да би Николић оверио тријумф Мађара у 75. минуту. Бугари су успели да постигну само почасни гол, а стрелац је био Јомов у 89. минуту. Мађарсак ће у финалу играти против Исланда који је на домаћем терену лако изашао на крај са Румунијом захваљујући двоструком стрелцу Гилфију Сигурдсону. Играч Евертона погодио је у 16. минуту после соло акције, да би у 35. постигао други гол и увећао предност Исланда. Румуни су успели из пенала у 63. минуту преко Максима да смање на 2:1, али је то било све од њих.

Шкотска је одиграла солидан меч против Израела, али је за 120 минута имала само један шут у оквир гола гостију, па се приступило извођењу пенала. Код Шкота су сви били прецизни, док је трагичар у Израелу био њихов најбољи играч Еран Захави. Шкоти ће играти против Србије која је савлада Норвешку, а утисак је да Орлови у то финале улазе као изразити фаворити.

ПОБЕДА СРБИЈЕ И ШОУ НА ТВИТЕРУ: Халанду пала цена, СМС јунак и како их је Тумба све преварио (ФОТО)

Раније данас у првом мечу програма Грузија је успела да савлада Белорусију поготком Окриашвилија из пенала у седмом минуту, а испоставило се да је то био и једини погодак на мечу. Грузинима је остал да чекају исход из Скопља где је Северна Македонија дочекала ткз Косово и славила са 2:1 головима. Све је било решено после првих 45 минута пошто је Северна Македоније дошла у вођство аутоголом Колоија у 16. минуту, да би Хадерђонај изједначио у 29. Међутим, само четири минута касније је Велковски погодио и постаио, испотавило се, коначан резултат.

Босна и Херцеговина пропустила је прилику против Северне Ирске иако је водила после првог полувремена са 1:0 голом Радета Крунића у 14. минуту. Мекгин је изједначио у 53. минуту и нерешно је остало до краја, иако су Змајеви били бољи ривал. Када су пенали дошли на ред, непрецизни су у селекцији БиХ били Харјадиновић и Вишча, па ни пормашај Савила није спречио Северне Ирце да се пласриају у финале. Тамо ће играти против Словачке која је после пенала савлада Републику Ирску. У не превише квалитетној утакмици играној у Братислави није било голова после 120 минута, а на пенал рулету се није ни стигло до пете серије, пошто су Брауни и Доерти били непрецизни па је СЛовачка славила са 4:2 и отишла у финале.