LIGA ŠAMPIONA: Ronaldo se vratio na "Traford" i POBEDIO (FOTO)

23.10.2018. 22:53
Paolo Dibala i Kristijano Ronaldo
Paolo Dibala i Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Igrane su utakmice 3. kola.

Nastavljeno je takmičenje u Ligi šampiona, a odigrane su prve utakmice 3. kola. Posebnu pažnju izazvao je duel u Mančesteru, gde je Junajted dočekao Juventus. Naravno, razlog je bio Kristijano Ronaldo koji je nekada igrao za Đavole. Portugalčev Juventus uspeo je da minimalnim rezultatom savlada domaćina. Jedini gol, u 17. minutu je dao Paolo Dibala. Stara dama iz Torina i dalje je maksimalna, dok je Junajted na četiri boda. Na terenu "Old Traforda" bila su i dva Srbina. Nemanja Matić je pretrpeo poraz, dok je Milorad Mažić bio glavni sudija.

U IŠČEKIVANJU DUELA NA ENFILDU: Milojevića su pitali mnogo toga, a na kraju je odgovorio hoće li igrati Savić (FOTO)

LUDILO: Pogledajte šta se desilo na treningu Zvezde na Enfildu (VIDEO+FOTO)

U istoj grupi, Jang Bojs i Valensija su odigrali nerešeno - 1:1, a na terenu je bio i Miralem Sulejmani (do 74. minuta). Najviše golova viđeno je u duelu Hofenhajma i Olimpika iz Liona. Međutim, pobednika nije bilo - 3:3. Mančester Siti je sa ubedljivih 3:0 pobedio Šahtjora, i sada je na prvoj poziciji, sa bodom više od pomenutog Liona.

Ajaks je do velika tri boda došao u drugom minutu nadoknade, a strelac je bio Mazraui. Na jednoj, pobedničkoj strani bio je Dušan Tadić, a na drugoj Ljubomir Fejsa i Andrija Živković. Međutim, Živković je meč odgledao sa klupe.

Posle kiksa u Seriji A i poraza od SPAL-a, Roma je sa 3:0 pobedila CSKA, uz dva gola Edina Džeka. Na terenu je bio i Aleksandar Kolarov. Kapiten reprezentacije Srbije u 73. minutu zamenio je Čengiza Undera koji je i postavio konačan rezultat. U istoj grupi, Real je bio bolji od Viktorije Plzen sa 2:1, a vodeći gol za branioca titule dao je Karim Benzema. Francuski napadač postao je treći igrač u istoriji Lige šampiona koji je bio strelac u 14 uzastopnih sezona.

Takođe, na listi strelaca elitnog takmičenja sada je četvrti sa 57 golova. Ispred njega su Kristijano Ronaldo sa 120, Lionel Mesi sa 105 i Raul sa 71 golom.