LIGA ŠAMPIONA: Đavoli ŠOKIRALI Svece u samoj završnici, Porto posle produžetaka ide dalje (VIDEO)

06.03.2019. 22:57
FK PSŽ - FK Mančester junajted
FK PSŽ - FK Mančester junajted / Izvor: Reuters

Plasman su već obezbedili Ajaks i Totenhem.

Posle Totenhema i Ajaksa plasman u četvrtfinale Lige šampiona obezbedio je i Mančester junajted. Posle trijumfa u prvom meču nad Mančester junajtedom (2:0), fudbaleri Pari Sen Žermena kao domaćini ipak nisu sačuvali "kapital". U Parizu je bilo 3:1 za goste, a gol sa bele tačke u sudijskoj nadoknadi i zaprolaz dalje dao je Markus Rašford. Sa bele tačke je pogodio, posle korišćenja VAR tehnologije, zbog igranja rukom.

Pre toga, dvostruki strelac za Đavole bio je Romelu Lukaku. Počasni pogodak za Parižane koji su bili u grupnoj fazi sa Crvenom zvezdom dao je Huan Bernat. Ispostavilo se još jednom da favorit na papiru nije uvek ni favorit na terenu. Ova pobeda takođe dobija na važnosti, pošto Ole Gunar Solskjer nije mogao da računa na nekoliko veoma važnih igrača, kao što su Pol Pogba, Antoni Marsijal, Nemanja Matić, Huan Mata...

Na drugoj strani, Tomas Tuhel nije mogao da računa "samo" na Nejmara.

U revanšu osmine finala elitnog takmičenja, između Porta i Rome odlučivali su produžeci. Posle 90 minuta bilo je 2:1 za domaćina. Pošto je i Vučica u prvom okršaju slavila sa 2:1 igrali su se produžeci. U 117. minutu, sa bele tačke je pogodio Aleks Telješ, a najstrožoj kazni prethodila je i VAR potvrda. Tako su Zmajevi prošli dalje pošto je posle 120 i "kusur" minuta bilo 3:1

PROGNOZA, PA OBEĆANJE: Stojković zna ko će igrati u finalu Kupa, a onda PRIPRETIO Radničkom (FOTO)

BEN: Velika je to stvar, želimo da nas pamte

Na pariskom "Parku prinčeva" već u drugom minutu Romelu Lukaku je savladao Đanluiđija Bufona. Markinjos je pogrešio prilikom vraćanja lopte Tijagu Silvi, a Belgijanac je presekao to dodavanje, obišao Bufona i najavio veliku borbu. Prilično brzo, izjednačili su Sveci Tomasa Tuhela. Dani Alves je našao Kilijana Mbapea na desnoj strani šesnaesterca, on je prosledio na drugu stativu, do Bernata, za egal. Već u 30. minutu ponovo su Đavoli vodili. Markus Rašford šutirao je sa distance, Bufon nije uspeo da uhvati loptu. Ispala mu je iz ruku, a Lukaku je ponovo bio strelac.

U nastavku meča, u 56. minutu na kratko su se radovali domaćini. Anhel Di Marija je zatresao mrežu posle odlične asistencije Mbapea petom. Ipak, Slovenac Damir Skomina je dobio signal od pomoćnika da se Argentinac našao u nedozvoljenoj poziciji. U 80. minutu, Mbape je bio u izglednoj prilici, ali je na desetak metara posustao. Posle duela sa golmanom Davidom de Heom, ustao je, ali kasnije nije uspeo da zadrži loptu. U trećem minutu nadoknade, opet je VAR bio aktivan. Pitanje je bilo da li je bilo igranja rukom u kaznenom PSŽ-a. Na kraju je doneta odluka da ga je bilo. Pogodio je Markus Rašford i doneo veliku radost.

Kao što je već rečeno, Solskjer nije mogao da računa na Nemanju Matića zbog povrede.

LIGA ŠAMPIONA: Tadićeva asistencija VEKA, a onda je GOLOM skinuo KRUNU Kralju (VIDEO)

U drugom meču, u Portugaliji, Zmajevi su poveli u dva navrata. Prvo je Tikinjo Soareš je pogodio iz peterca posle odličnog dodavanja Muse Marege, ali i lošoj odbrani Rimljana. Samo deset minuta ranije, u 37. minutu penal za goste iz Italije. Eder Militao je napravio penal, domaćin je protestovao, ali sudija Čakir nije menjao odluku. Kapiten Danijele de Rosi je izjednačio.

U drugom poluvremenu, novo vođstvo Zmajeva. Marega se u 53. minutu upisao u strelce. U ulozi asistenta je bio Korona. Pošto su rezultati bili identični igralo se još 30 minuta, a dve dobre prilike je propustio Edin Džeko. A onda u 117. minutu, penal zbog povlačenja i ponovo VAR. Aleks Nikolao Telješ je pogodio sa bele tačke za četvrtfinale. U 122. minutu, Musa Marega je oborio Patrika Šika, ali Čakir nije želeo da ponovo na snazi bude VAR. Presudio je i bez njega da prekršaja u kaznenom Porta nije bilo.

Sve vreme za Vučicu igrao je kapiten reprezentacije Srbije, Aleksandar Kolarov.

Sledeće nedelje nas očekuju dueli Juventus - Atletiko Madrid (0:2 prvi meč), Mančester siti - Šalke (3:2), Barselona - Lion (0:0) i Bajern - Liverpul (0:0). Tada će biti poznati i svi četvrtfinalisti.

PARI SEN ŽERMEN - MANČESTER JUNAJTED 1:3 (2:0 u prvom meču)

STRELCI: Bernat 11. - Lukaku 2, 30, Rašford 90+3.p

STADION: "Park prinčeva" (Pariz)

SUDIJA: Damir Skomina (Slovenija)

PARI SEN ŽERMEN: Bufon, Kerer (od 70. Paredes), Silva, Kimpembe, Bernat, Markinjos, Verati, Alves, Draksler (od 70. Menije), Di Marija, Mbape.

MANČESTER JUNAJTED: De Hea, Lindelef, Baji (od 36. Dalot), Smoling, Šo, Jang (od 87. Grinvud), Mektominej, Fred, Pereira (od 80. Čong), Rašford, Lukaku.

PORTO - ROMA 3:1 (1:2 u prvom meču)

STRELCI: Soareš 27, Marega 53, Telješ 117.p - De Rosi 37.p