14°C
14.05.2024.
117.1155
108.571

LIGA ŠAMPIONA: Barsa i PSŽ rutinski! Golman zatresao mrežu na kraju meča u Rimu (VIDEO)

19.09.2023. 23:27
FK Lacio
FK Lacio / Izvor: Reuters

Viđeno je dosta zanimljivih utakmica.

Kompletirano je prvo kolo Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

DRAGOVIĆ BI MENJAO GOL HALANDA ZA POBEDU: Srećan je zbog određenih stvari, najavio i Partizan

DELIJE ODRŽALE LEKCIJU NADMENIM ENGLEZIMA: Pogledajte scene posle meča Siti - Zvezda o kojima će se dugo pričati (VIDEO)

NAKON MEČA U ŠVAJCARSKOJ I ENGLESKOJ: Evo kako izgleda stanje u Zvezdinoj grupi

Pobede na startu takmičenja zabeležili su Barselona, Pari Sen Žermen, Porto i Fejenord, dok su Lacio i Atletiko Madrid odigrali nerešeno 1:1.

Posle titule u La Ligi Katalonci su rešili da ove sezone ostavi trag u eltinom takmičenju Starog kontinenta.

Najbolji način za to su ubedljive pobede, a takvu su izabranici Ćavija Ernandesa ostvarili upravo u prvom kolu protiv belgijskog šampiona Antverpena. Bilo je na Olimpijskom stadionu u Barseloni 5:0 za domaćina.

U drugom susretu ove grupe Porto nije bio tako ubedljiv, ali dovoljno je bio siguran da dođe do trijumfa. Posebno je značajno što je u gostima savladao Šahtjor. Portugalski vicešampion slavio je 3:1 u Hamburgu.

Grupa H

Šahtjor – Porto 1:3 (1:3)

(Kelsi 13 - Galeno 8, 15, Taremi 39.)

Barselona – Antverpen 5:0 (3:0)

(Feliks 11, 64, Levandovski 19, Batil 22 (ag), Gavi 54.)

U drugom susretu Grupe F, prozvanom grupa smrti Pari Sen Žermen zabeležio je na svom terenu rutinsku pobedu protiv Borusije i osamio se na čelu grupe.

Grupa F

Milan – Njukasl 0:0

Pari sen Žermen - Borusija Dortmund 2:0 (0:0)

(Mbape 49, Hakimi 58.)

Derbi Grupe E igran je u Rimu. Atletiko je kao gost vodio protiv Lacija sve do duboke nadoknade golom Bariosa od 21. minuta. Taman kada se spremao sudija da odsvira poslednji zvižduk golman Ivan Provedel uspeo je da zatrese mrežu u petom minutu nadoknade i donese bod nebeskoplavima.