17°C
02.05.2024.
117.1117
109.3684

LIGA ŠAMPIONA: Kiks u odbrani pokvario debi i rekord Vlahovića, Čelsi uverljiv protiv Francuza

22.02.2022. 22:53
FK juventus, Dušan Vlahović, Alvaro morata,
FK juventus, Dušan Vlahović, Alvaro morata, / Izvor: Reuters

Srbin krunisao prvi nastup.

Fudbaleri Juventusa odigrali su nerešeno (1:1) na gostovanju Viljarealu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, dok je Čelsi u istoj fazi na svom stadionu nadigrao Lil sa 2:0.

DA LI JE MOGUĆ OVAJ DEČKO?! Vlahović postigao gol za 32 SEKUNDE u Ligi šampiona! I to desnicom (VIDEO)

DAO JE GOL NA DEBIJU U LIGI ŠAMPIONA! Ovo je bio JEDINI evropski susret u karijeri Dušana Vlahovića (VIDEO)

Fantastično je Stara dama počela meč, a već posle 32. minuta u vođstvo ih je doveo napadač Orlova, Dušan Vlahović, postigavši najbrži debitantski gol kao starter u istoriji najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi.

Imao je španski tim inicijativu, a napade su uspeli da krunišu u 66. minutu, kada je rezultat poravnao Pareho, posle velikog kiksa u odbrani italijanskog predstavnika. Pokušavao je i Juventus da stigne do nove prednosti, a jednu od prilika imao je u samoj završnici i Vlahović, međutim promene rezultata nije bilo.

Dobar početak imao je i Čelsi, koji je poveo preko Haverca u osmom minutu. Delovalo je kao da Francuzi kreću na sve ili ništa, stvarali su više šansi, ali umesti izjednačenja, u 63. minutu Pulišić je duplirao prednost Plavaca i postavio konačan rezultat.

Najnovije vesti iz sveta fudbala možete naći OVDE.