LIGA ŠAMPIONA: Marsej ispao, Totenhem u sudijskoj nadoknadi do prvog mesta

01.11.2022. 23:14
FK Totenhem
FK Totenhem / Izvor: Reuters
Prvi poraz Napolija u sezoni.

Večeras je stavljhena tačka na prvu fazu takmičenja po grupama u Ligi šampiona, a poznati su i putnici u osminu finala elitnog takmičenja, kao i timovi koji će nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

LIGA ŠAMPIONA: Porto kao Feniks, Zmajevi iz pepela do prvog mesta

NISU ČEKALI ZADNJI ROK: Japanci saopštili konačan spisak fudbalera za Katar

OVO NIKAKO NIJE SMEO DA KAŽE: Izjava Luke Jovića RAZBESNELA sve u Firenci

U Grupi A Liverpul je uspeo na Enfildu da savlada Napoli sa 2:0 i tako nanese prvi poraz italijanskom timu ove sezone, ali minimalna pobeda nije bila dovoljna za prvo mesto pošto je Napoli zbog pobede od 4:1 u prvom kolu ostao na prvoj poziciji sa 15 bodova koliko ima i Liverpul. Redsi su bili bolji rival u prvom poluvremenu i propustili dve prilike preko Džonsa koji je šutirao preko prečke u 5. minutu i Tijago u 30. minutu kada je njegov udarac odbranio Meret, ali je ostalo 0:0. Napoli je u nastavku prvi zapretio i stigao do gola u 53. minutu preko Estegarda, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Salah je u 81. minutu propustio veliku šansu, ali je sve ispravio u 85. kada je dobro reagovao na odbitak i doveo Liverlupl u vođstvo, da bi Nunjez duboko u sudiskoj nadoknadi potvrdio pobedu. Rendžers je bio odavno prežaljna i znalo se da Ajaks ide u Ligu Evrope, ali su Kopljanici svejedno odigrali do kraja i slavili sa 3:1. Već ui 4. minutu je Berguis doveo goste u vođstvo, da bi na 2:0 povisio Kudus u 29. minutu. Kudus je 56. minutu pogodio, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda, da bi Rendžers smanjio na 2:1 u 87. minutu kada je Tavernije iskoristio penla. Ipak, dva minuta kasnije Konseisao postavlja konačan rezultat.

U Grupi C  je sve bilo poznato i pre ovog kola. Bajern je sa prvog mesta otišao u osminu finala i savladao Inter sa 2:0 koji je takođe obezbedio plasman u osminu finala. Pavar je u 32. minutu doveo Bavarcve u vođstvo, a to je bio i rezultat prvog poluvremena, da bi u drugih 45 mniuta Čupo-Motin u 72. minutu potvrdio trijumf Bavaraca. Barselona će drugu godinu u nizu i Ligu Evrope, a u Češkoj su sa 4:2 savladali Viktoriju Plzen. Alonso u 6. i Tores u 44. minutu doneli su Kataloncima prednost od dva gola na poluvrmenu, a u nastavku je postignuto još četiri pogotka. Čori je smanjio na 2:1 iz penala u 51. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Tores durgim golom povisio na 3:1. Čori je postigao drugi gol u 63. minutu za 3:2, a konačan rezultat je postavio Tore u 75. minutu

Najzanimljivije je bilo u Grupi D gde je Totnhem sa prvog mesta otišao u osminu finala pošto je Hojbjerg u 90+5. minutu pogodio za pobedu protiv Marseja koji je ostao bez Lige Evrope i tim porazom završio takmičenje u Evropi. Prethodno je Marsej u 45+2 minutu prvog poluvremena stigao do vođstva preko Mbembe, ali je Totenhem uspeo da izjednači preko Lenglea već u 54. minutu da bi Hojbjerg doneo veliko slavlje Pevcima i automatski poslao Marsej na poslednje mesto u grupi čime je francuski klub završio učešće u evropskim takmičenjima ove sezone.

Sporting će igrati u Ligi Evrope iako je u jednom trenutku protiv Ajntrahta imao rezultat koji mu je donosio plasman u osminu finala, ali ga je poraz od 2:1 koštao mesta u eliminacionoj fazi. Lavovi su poveli u 39. minutu preko Artura Gomeša i to je bio rezultat na poluvremenu. Međutim, Ajntraht je stigao do preokreta u drugih 45 minuta. Kamada je bio precizan sa bele tačke za izjendačenje u 62. minutu, da bi deset minuta kasnije Kolo Muani pogodio i postavio konačan rezultat, pa će Ajntraht sa Totenhemom u osminu finala.