LIGA ŠAMPIONA: Porto kao Feniks, Zmajevi iz pepela do prvog mesta

01.11.2022. 20:48
FK Porto
FK Porto / Izvor: Profimedia

Remi u Leverkuzenu.

Rešena je prva dilema u Ligi šampiona. Poznat je rasplet u grupi "B" kome se malo ko nadao pre žreba. Ali, u elitnom takmičenju sigurno je samo da ništa nije sigurno.

OVO NIKAKO NIJE SMEO DA KAŽE: Izjava Luke Jovića RAZBESNELA sve u Firenci

MIJATOVIĆ TRAGIČAR SA BELE TAČKE: Zvezda nije uspela da prođe Alkmar

KUP SRBIJE: Ništa od SENZACIJE, Voša tek posle penala eliminisala Grafičar na Marakani

Iako je grupnu fazu počeo sa dva poraza i gol razlikom 1:6 fudbaleri Porta idu u 1/8 finala kao pobednici grupe "B". Zmajevi su četvrtu uzastopnu pobedu ostvarili večeras pošto su na svom stadionu "Dragao" savladali Atletiko iz Madrida sa 2:1 (2:0).

Iranac Mehdi Terami doneo je prednost plavo-belima već  u petom minutu, a konačan rezultat, ispostavilo se postavio je Stiven Eustakio u 24. minutu.

Atletiko je odigrao još jednu očajnu utakmicu. Činilo se da Madriđani ne mogu do gola da se igra još dva dana.Ipak, mreža Portugalaca se zatresla u bulvalno poslednjim sekundama. Bio je to auto-gol u režiji Ivana Markana.

Slavlje u Portu i proslava prvog mesta u grupi mogla je da počne kad su stigle vesti iz Nemačke, da su Bajer iz Leverkuzena i Klub Briž odigrali bez golova.

Belgijanci su pobedom mogli do prvog mesta, ali nisu previše zapinjali, za njih he veliki uspeh što su prošli među 16 najboljih. Lajcpigu je za osvajanje trećeg mesta i plasman u Ligi Evrope, uz rezultat iz Porta, remi bio sasvim dovoljan, tako da je krajnji rezultat u Leverkuzenu sasvim očekivan.