PREMIJER LIGA: Liverpul opet razočarao, Darvin Nunjez isključen zbog "kopiranja" Zidana (VIDEO)

15.08.2022. 22:57
Darvin Nunjez
Darvin Nunjez / Izvor: Reuters
Novi kiks tima Jirgena Klopa.

Liverpul se muči na startu Premijer lige. Posle remija sa Fulamom, “redsi” su igrali nerešeno na svom terenu protiv Kristal Palasa 1:1 (0:1).

JEDINO U MAXBETU – BONUS NA LIVE TIKETU

SEVNULA LEVICA, PA DESNICA: Vlahović nemilosrdan na startu Serije A, debitovao Kostić (VIDEO)

ZAČARAO MREŽU, VADIO LOPTU IZ GOLA: Fantastičan debi Rajkovića u La ligi, doneo bod Majorci na vrućem gostovanju (VIDEO)

Gosti iz Londona šokirali su “Enfild” u 32. minutu, a mrežu Alisona Bekera je zatresao Vilfred Zaha. Liverpul je apsolutno dominirao terenom, ali je uspeo (samo delimično) da slomi otpor Kristala Palasa tek kada je ostao sa 10 igrača.

Veliku glupost napravio je Darvin Nunjez koji je u ovom prelaznom roku stigao iz Benfike u transferu vrednom 100 miliona evra.

Urugvajski napadač je naivno reagovao na provokaciju i glavom udario defanzivca gostiju Hoakima Andersena, pa je dobio direktan crveni karton u 57. minutu. Bio je to potez nalik onom Zinedina Zidana iz finala Svetskog prvenstva 2006. godine, kada je u ulozi “žrtve” bio Marko Materaci.

Samo nekoliko minuta pošto je Nunjez završio u svlačionici Luis Dijaz je posle soloprodora pronašao pukotinu u odbrani gostiju i lepim udracem matirao Guaitu za, ispostavilo se, konačnih 1:1.

U gostujućem timu u poslednjih 15-ak minuta na terenu proveo je bivši reprezentativac Srbije Luka Milivojević koji je zamenio Ezea.