MIJATOVIĆ TRAGIČAR SA BELE TAČKE: Zvezda nije uspela da prođe Alkmar

01.11.2022. 20:22
Omladinci FK Crvena zvezda
Omladinci FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Crveno-beloi poraženi tek posle penala.

Omladinci Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala omladinske Libge šampiona pošto su u revanš meču poraženi od vršnjaka iz AZ Alkamara tek posle izvođenja jedanaesteraca. Posle prvog meča u Holandiji u kome je bilo 2:2, na stadionu Voždovca bilo je 1:1 posle 90 minuta tako da je odluka o pobedniku pala sa bele tačke rezultatom 5:4.

OVO NIKAKO NIJE SMEO DA KAŽE: Izjava Luke Jovića RAZBESNELA sve u Firenci

KUP SRBIJE: Ništa od SENZACIJE, Voša tek posle penala eliminisala Grafičar na Marakani

NEĆE GA DATI JEFTINO: Borusija Dortmund traži 150 miliona evra za Belingema

Ptvi su ozbiljno zapretili Holanđani u 15. minutu, ali je gomlan Miladinović odlično intervenisao. Četiri minuta kasnije je Leković glavom poslao loptu preko gola, da bi u 25. minutu ponovo Miladinović dobro intervenisao. Zvezda je najbolju priliku u prvom poluvremenu propustila u 45. minutu kada je Stojsavljević ubacio loptu u peterac, Stanković šutirao, ali je golman Ovusu dobro intervenisao i rezultatom 0:0 se otipšlo na veliki odmor.

U drugom poluvremenu je prva zapretila Zvezda, ali je Mijatović šutirao glavom pored gola, a prilika nije bilo sve do 76. minut kada je Alkmar poveo golom Pokua. Samo sedam minuta kasnije Alkmar je imao penal, ali je Miladinović uspeo da zaustavi udarac Merdinka, da bi u 87. minutu izjednačenje Zvezdi doneo Leković preciznim udarcem. U preostlaim minutima do kraja ređali su se napadi Zvezde, ali nije bilo promene rezultata i usledili su penali.

Gos je promašio u prvoj seriji za Alkmar, ali je neprecizan bio i Vidojević, da bi u naredne tri serije igrači oba tima bili precizni. Meredink je u petoj pogodio za Alkmar, da bi Mijatović promašio odlučujući penal, a Zvezda završila takmičenje.