MILAN SRUŠIO ŠAMPIONA: Jović ušao sa klupe!

11.02.2024. 22:58
FK Milan
FK Milan / Izvor: Profimedia

"Rosoneri" slavili u derbiju...

Fudbaleri Milana savladali su Napoli minimalnim rezultatom (1:0), u derbiju 24. kola Serije A. Pobedonosni gol za "rosonere" postigao je Teo Ernandez u 25. minutu utakmice.

PROBUDILI SE "ĐAVOLI": Junajted slavio i protiv Aston Vile!FK Mančester junajted

PROBUDILI SE "ĐAVOLI": Junajted slavio i protiv Aston Vile!

ŠVEĐANI PRIŽELJKUJU: Zlatan Ibrahimović će igrati protiv Srbije!Zlatan Ibrahimović

ŠVEĐANI PRIŽELJKUJU: Zlatan Ibrahimović će igrati protiv Srbije!

NEPOGREŠIV: Tadić ponovo tresao mrežu (VIDEO)Dušan Tadić

NEPOGREŠIV: Tadić ponovo tresao mrežu (VIDEO)

Možda i najbolji levi bek današnjice je iskoristio dodavanje Rafaela Leaa, te loptu poslao pored loše postavljenog Pjerluiđija Golinija.

Do pauze je Milan imao još jednu ozbiljnu šansu, ali je Golini zaustavio pokušaj krilnog napadača domaćih, asistenta kod pogotka.

Milan je delovao uspavano u drugom poluvremenu, Napolitanci su pretili u nekoliko navrata, a jednu od boljih prilika imao je Mateo Politano.

Šansu u drugom poluvremenu dobili su i srpski internacionalci, Jan Karlo Simić, koji je zamenio Simona Kjaera u 66, odnosno Luka Jović, koji je ušao umesto Olivijea Žirua u 80. minutu.

U međuvremenu je i Rafael Leao propustio šansu da sve reši, tako da je kazna vrlo lako mogla da stigne u finišu.

Nakon šansi Frenka Angise i Jespera Lindstroma, Simić je imao dosta sreće, pošto je lopta nakon njegove nespretne reakcije pogodila stativu.

Kod jedne situacije se gledao i VAR u nadoknadi, da li je penal ili ne za Napoli, ali je sudija iz sobe dobio instrukcije da ne pokaže na belu tačku.

Milan je treći na tabeli sa 52 boda, dok je Napoli tek deveti sa 35 poena.