MITROVIĆ PROMAŠIO PENAL, FULAM POBEDIO: Everton odneo bod iz Mančestera

31.12.2022. 18:41
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Profimedia
Odigrana još četiri meča 18. kola.

Odigrana su još četiri meča 18. kola Premijer lige poslednjeg dana 2022. godine. Evertno je uspeo da izdrži napade Mančester Sitija i odigra 1:1, Nukasl i Lids su takođe remizirali, Fulam je savladao Sautempton sa 2:1 uz promašen penal Aleksandra Mitorivćas, dok je Kristal Palas u gostima savladao Bornmut sa 2:0.

FRKA I CRVENI KARTONI: Hrabri Espanjol odoleo Barseloni

PREMIJER LIGA: Rašford naljutio Ten Haga pa doneo Mančesteru pobedu

DALIĆ: Navijao bih za komšije

Evertno je uspeo da sačuva bod na gostovanju protiv Sitija koji je propustio veliki broj prilika. Građani su poveli golom Halanda u 24. minutu, ali nisu uspeli da povećaju prednost i pored šansi. Evertno je stigao do izjendačenja u 64. minutu odličnim udarcem Greja. Everton se zatim povukao i odloično branio, a iako je meč bio produžen 11 minuta Siti nije uspeo da ponovo stigne do vođstva i trijumfa.

Fulam je savladao Sautempton u veoma uzbudljivom meču u kojem su gosti pokazali da će biti nezgodan protivnik uprkos poslednjem mestu na tabeli. Pereira je doveo Fulam u vođstvo u 32. minutu, a sa tom prednošću se otišlo i na veliki odmor. Mitrović je bio dobro čuvan od stranke odbrane Sautemptona i nije imao mnogo prilika, a gostu su ozbiljno pritiskali u drugom poluvremenu i u 56. minutu stigli do izjednačenja pogotkom Vord-Prausa. Činilo se da će meč biti završen remijem, ali je Paloinja u 88. minutu ponovo doveo Fulam u vođstvo. Trijumf Kotidžera mogao je da potvrdi Mitrović, ali je njegov udarac sa bele tačke u 90+6. minutu odbranio Bazunu.

Kristal Palas odneo je tri važna boda na gostovanju Bornmutu, a već u 19. minutu je Aju doveo Palas u vođstvo posle kronera. U 36. mintu je bilo 2:0 za Palas pošto je ponovo posle kronera Eze pogodio i postavio kako se ispostavilo konačan rezultat meča. Njukasl nije uspšeo da probije bedem Lidsa koji se odlično branio na gostovanju Svrakama. Nekoliko dobrih prilika su propustili igrači Edija Haua pa je ostalo 0:0.