MODRI HRABRO PALI NA SAN SIRU: Remi Šahtjora i Seltika

14.09.2022. 20:39
Milan
Milan / Izvor: Reuters

Rosoneri opravdali ulogu favorita.

Fudbaleri Milana savladali su Dinamo Zagreb (3:1), dok je u duelu Šahtjora i Seltika bilo nerešeno 1:1 u prvim mečevima grupa E i F Lige šampiona.

KADAR NEVERA! Sa 1.000 dinara u džepu za JEDAN DAN postao MILIONER – ova priča će vas oduševiti! (FOTO)

HAOS NA ULICAMA MILANA - NOŽEVI I BOMBE: Privedeni navijači Dinamo Zagreba!

KAO TENK! Marko Lazetić pogodio protiv Dinama U LIGI ŠAMPIONA - uzeo loptu na pola terena i PROŠARAO (VIDEO)

Nisu Rosoneri briljirali, ali su na kraju uspeli da zabeleže prva tri boda u ovogodišnjoj sezoni elitnog takmičenja.

Mrežu Modrih, domaću su otvorili tek u samoj završnici prvog dela. Šutalo je nesmotreno startovao u svom šesnaestercu na Rafaela Leaa. Sve je to video glavni arbitar Havijer Manzano i pokazao na belu tačku. Olivije Žiru je bio neumoljiv.

Tek što je počelo durgo poluvreme, 2:0 za Milan. Leao je probio po boku, pogodio Salemakersa u glavu, a Belgijancu je ostalo samo da se pokloni i zatrese mrežu Livakovića.

Gosti se nisu predavali, pa su u 56. minutu smanjili rezultat. Dupli pas su odigrali Petković i Oršić, a Mislav je pogodio za blagu paniku u redovima Rosonera.

Imali su Zagrepčani inicijativu u narednih 15 minuta, opsedali gol Majka Manjana, ali su favorizovani domaći odbili te nalete i na 13 minuta do kraja postigli i treći gol kojim su rešili pitanje pobednika.

Pobega je postigao prvenac u crveno-crnom dresu, odlično je asistirao Teo Ernandez.

U duelu u Varšavi, Šahtjor je posle iznenađujuće pobede u prvoj rundi nad Lajpcigom uspeo da ostane neporažen i u meču sa Seltikom.

Duel se igrao u Varšavi, a gosti iz Škotske su došli do prednosti na isteku desetog minuta, Hatate je izašao ispred Trubina, loše je šutirao, ali je Bondarenko traljavo intervenisao i poslao loptu u svoju mrežu.

U 29. minutu poravnao je Mudrik i postavio konačan rezultat.