LŠ: Omladinci PODVIGOM usred Minhena napravili DOBRU uvertiru Milojevićevoj četi

18.09.2019. 17:53
FK Bajern Minhen
FK Bajern Minhen / Izvor: Youtube Printscreen

Prvi timovi igraće od 21 čas.

Omladinci Bajerna i Crvene zvezde odigrali su bez golova u utakmici prvog kola Lige šampiona, što se može smatrati dobrim rezultatom i dobrom uvertirom za meč prvih timova koji će početi u 21 čas. U poslednjih nekoliko minuta meča koji je sudija produžio za čak sedam, ekipa Slavoljuba Đorđevića je igrala bez Andrije Radulovića koji je dobio drugi žuti karton. Za to kratko vreme, domaćin nije uspeo da iskoristi brojčanu nadmoć.

Nešto ranije, u ovoj istoj grupi Olimpijakos i Totenhem su odigrali nerešeno - 1:1.

TRESE SE MINHEN: Delije pevaju o Kosovu, nemačka policija u ČUDU (VIDEO)

DELIJE OKUPIRALE MINHEN: Nemci ne veruju, svaki navijač Zvezde dao je po 17,95 evra (VIDEO)

POLICIJA U PRIPRAVNOSTI: Navijači dva tima zajedno u kafiću (VIDEO)

Beogradski crveno-beli meč u Minhenu započeli su u sledećem sastavu: Katić, Mitrović, Milikić, Lukić, Blagojević, Ilić, Novaković, Pantović, Piplica, Radulović i Babić, a u drugom poluvremenu šansu su dobili Matić, Pisar i Lazetić. Đorđević nije mogao da računa na Borisava Burmaza koji je zbog povrede ostao u Beogradu. U postavi su bili uglavnom momci rođeni 2002. godine.

U prvom poluvremenu, šanse za Zvezdu nisu realizovali Novaković, Blagojević i Piplica, ali je mreža Bajerna netaknuta. U 33. minutu, Babić je odlično prošao po levoj strani i uputio centaršut na drugu stativu, ali nije bilo saigrača da završe akciju. U 41. minutu, imao je i Bajern priliku i to veliku, ali je golman Katić odbranio šut Mosandla.

Drugo poluvreme je počelo kao i prvo, nastavili su crveno-beli da igraju presing na defanzivce Bajerna, dok su Bavarci pokušavali iz kontranapada da zaprete. Upravo je posle dobre akcije nemačkog tima, Herman u 58. minutu pogodio prečku, dok je na drugoj strani zapretio Pantović kada je malo falilo da posle centaršuta sa desne strane dovede Zvezdu u vođstvo. Deset minuta kasnije i još jedna dobra prilika za Bajern kada se Kuni našao ispred Katića, ali šutirao pored gola. Fudbaleri Bajerna su imali još šansu u 83. minutu kada je na povratnu loptu sa desne strane natrčao Rajn i snažno šutirao bez mnogo razmišljanja, ali je Katić ponovo bio siguran.

Ovim bodom, naravno, mnogo više mogu da budu zadovoljni gosti iz Beograda.

Pogledajte kako izgleda Fani Negueša, bivša verenica fudbalera Marija Balotelija