ŠOK U HUMSKOJ: Partizan PORAŽEN od Spartaka!

10.11.2022. 17:20
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Nastavak domaćeg prvenstva...

Fudbaleri Partizana pretrpeli su iznenađujući poraz od ekipe Subotičkog Spartaka u Humskoj u zaostaloj utakmici 7. kola Mozzart Bet Superlige Srbije, rezultatom 0:1.

ZVANIČNO: Sautempton ima novog trenera!

ISKLJUČEN ZBOG REČI NA SRPSKOM: Stanković NE PRIHVATA crveni karton!

ZASLUŽENO: Urošević igrač kola

Skromno prvo poluvreme videli smo u Humskoj u kojem nijedna od dve ekipe nije uspela da stvori makar izgledniju šansu.

Jalovu terensku inicijativu je, očekivano, imao Parizan, Spartak se uspešno branio i pokušavao da ugrozi gol rivala preko kontri.

Najbolju priliku imao je Lutovac kada je odbijenu loptu sa ivice kaznenog prostora odlično "poklopio", ali je pogodio stativu.

Na odmor se otišlo bez postignutog kola, što je samo nagoveštavalo ofanzivu obe ekipe u nastavku.

FK Spartak
FK Spartak / Izvor: MN Press

U nastavku meča, i pored izmena Petrića koji je na teren uveo i Meniga i Dijabatea, gosti su započeli ofanzivom.

Najbolju priliku na meču propustio je Hristić koji je izbegao ofsajd i imao jedan na jedan sa Popovićem, koji mu je zakačio udarac taman toliko da lopta odsedne na prečki! A u nastavku akcije, je glavom promašio gotovo prazan gol...

Pretio je Partizan nakon toga uglavnom iz prekida, Natho je u tri navrata proigravao Markovića koji nije uspevao da savlada Manojlovića.

Hladan tuš za sve na stadionu Partizana stigao je u 86. minutu, kada je Bijelović posle slabe intervencije Traorea i rezantnog udarca po zemlji u bliži ugao gola Popovića.

Krenuli su "crno-beli" nakon toga na sve ili ništa, veliku priliku propustio je Natho, ali je Spartak uspeo da sačuva prednost i ostvari veliku pobedu u Beogradu.

Crvena zvezda večeras igra na Banovom brdu protiv Čukaričkog, ukoliko pobedi ima šansu da ode na plus 10 u odnosu na večitog rivala.