SJAJAN MEČ NA ETIHADU: Son dao i uzeo, na kraju remi Sitija i Totenhema

03.12.2023. 19:28
FK Mančester siti, FK Totenhem
FK Mančester siti, FK Totenhem / Izvor: Reuters

Puno uzbuđenja.

Fudbaleri Mančester sitija i Totenhema remizirali su (3:3) u meču 14. kola Premijer lige.

ŽUĆKU U ČAST: ZA REKORDNIH 99 POENA RADIVOJA KORAĆA 99. TERENObnovjeno čuveno košarkaško igralište na Vračaru

ŽUĆKU U ČAST: ZA REKORDNIH 99 POENA RADIVOJA KORAĆA 99. TEREN

PREMIJER LIGA: Raspucano na Ostrvu, veliki preokret Liverpula, pobedio i Čelsi FK Liverpul

PREMIJER LIGA: Raspucano na Ostrvu, veliki preokret Liverpula, pobedio i Čelsi

NAKON ŠTO MU JE BRAT KOLABIRAO NA TERENU: Oglasio se Nemanja GudeljNemanja Gudelj

NAKON ŠTO MU JE BRAT KOLABIRAO NA TERENU: Oglasio se Nemanja Gudelj

Poslednja utakmica ove runde apsolutno je opravdala epitet derbija. Počelo je fenomenalno!

Igrao se šesti minut kada je Son pobegao odbrani Sitija i prevario Edersona. Isti igrač je bio tragičar posle samo tri minuta. Slobodan udarac su dobili domaći kod aut linije, Alvarez je centrirao, Haland zakačio loptu, a Son je poslao u svoju mrežu.

U 31. minutu potpuni preokret. Sjajno su kombinovali Građani u šesnaestercu Totenhema i pogodak je postigao Foden.

Gosti se u nastavku nisu predavali i bili su bolji rival od protivnika i nagrada je stigla u 69. minutu. Lo Selso se fino namestio na ivici kaznenog prostora i rezantnim udarcem poravnao rezultat.

Domaći su uvideli da je "vrag odneo šalu" i krenuli da kidišu ka golu Pevaca. Igrao se 81. minut kada je Siti ponovo poveo. Haland je uradio veći deo posla, dodao do Griliša kome nije bilo teško da pogodi prazan gol.

Ipak, nisu se predavali gosti. Na isteku 90. minuta je bilo 3:3. Džonson je izvanredno centrirao, a najviši u skoku je bio Kuluševski i glavom promenio rezultat.

U 95. minutu glavni arbitar Sajmon Kuper doveo je do ludila igrače i navijače Sitija. Naime, prekinuo je akciju domaćih zbog faula, a nakon prekršaja je Džek Griliš izašao sam ispred Vikarija.