VESELO POPODNE U PREMIJER LIGI: Njukasl ostao neporažen, Vest Hem stigao do prvog trijumfa

28.08.2022. 17:19
Vulver
Vulver / Izvor: Reuters

Dva meča, tri gola.

U prva dva meča nedeljna meča četvrtog kola Premijer lige viđena su tri pogotka, uzbuđenja nije manjkalo. Njukasl je ostao neporažen i posle gostovanja Vulverhemptonu. Svrake su izdržale protiv Mančester sitija u prošloj rundi, činilo se da će ih Vulvsi prvi savladati ove sezone, ali su izjednačili u finišu susreta – 1:1.

NAVIJAJ ZA SRBIJU! Preuzmi 1.000 RSD BONUSA i podrži "Orlove" u meču protiv Turske

NIJE ŠALA: Brat Umara Sadika POTPISAO za Crvenu zvezdu!

KO ĆE NA CENTAR U HUMSKOJ: Debitant, bez FIFA statusa sudi večitima?

Izgledalo je da će domaćinu samo jedan gol biti dovoljan za trijumf. U 38. minutu proradila je portugalska veza u Vulvsima, Guedeš je proigrao Neveša, a ovaj je savladao Poupa.

Bio je Njukasl možda i bolji rival do kraja meča, ali je na golu Vulvsa sjajno posao odradio još jedan Portugalac. Sve do 90. minuta, kad je Alan Sent-Maksimim uspeo da izjednači i spreči prvi ovosezonski poraz svog tima.

Na susretu u Birmingemu Vest Hem je stigao do velike pobede protiv Aston Vile. I za to je čekićarima bio dovoljan samo jedan pogodak, onaj Španca Pabla Fornalsa iz 74. minuta, na dodavanje Deklana Rajsa – 1:0. Bili su ovo prvi bodovi za Vest Hem, dok je Vila ostala na jednom trijumfu.