OSAM GOLOVA I 100 MINUTA FUDBALA: Spektakl Njukasla i Lutona!

03.02.2024. 19:23
Premijer liga
Premijer liga / Izvor: Profimedia

Neverovatan meč...

Spektakularan meč odigrali su Njukasl i Luton u 23. kolu Premijer lige - na kraju završen je bez pobednika (4:4) nakon 100 minuta fudbala.

PREMIJER LIGA: VAR u poslednjim sekundima odlučio ishod meča u LiverpuluEverton - Totenhem

PREMIJER LIGA: VAR u poslednjim sekundima odlučio ishod meča u Liverpulu

BUNDESLIGA: Pavlović nastavlja da trese mrežeAleksandar Pavlović

BUNDESLIGA: Pavlović nastavlja da trese mreže

HOĆE LI BIVŠI KAPITEN PARTIZANA NAPUSTITI RUSIJU: Crno-beli dali ponudu za Sašu ZdjelaraSaša Zdjelar

Njukasl je vodio dva puta, gosti su stizali oba puta, potom prešli u vođstvo, pa to vođstvo i uvećali, da bi do kraja strepeli za bod.

Da su igrači oba tima bili malo precizniji, mogao je ovaj meč da bude i jedan od najefikasnijih u istoriji Premijer lige.

Napadač gostiju Okbene u devetom minutu nadoknade, nakon asistencije sjajnog Rosa Barklija, propustio je da donese pobedu Lutonui kaznu promašaje rivala u ovom zaista neverovatnom meču, nabijenog tempom, trčanjem, emocijama.

Bio je to vrhunac spetakla i uzbuđenja dva tima na "Sent Džejms Parku".

Luton je potvrdio da se nalazi u najboljoj formi od početka sezone, ovaj meč je pokazao da novajlija u ligi i te kako ima šta ponudi u najboljem društvu i malo je nedostajalo da upiše najveću pobedu u istoriji kluba.

Međutim utakmica je bila takvog tempa, takvog intenziteta da ni Lutonovo vođstvo od 4:2 u 62. minutu nikog nije ubedilo da gosti mogu izdržati do kraja.

Tako je i bilo - pred kraj su spašavali "živu glavu".

Njukaslu su egal doneli Tripije i Barns u razmaku od samo nekoliko minuta. Potom, igrao se "run and gun" fudbal u kojem su "Svrake" bile agilnije, bliže pobedi međutim niz šansi koje su kreirali igrači domaćeg tima nisu završene pogotkom.

Luton je "preživeo".

Strelci u meču koji će, bez dileme, do daljeg biti onaj najbolji koji je viđen ove sezone bili su Longstaf (7, 23), Tripije (67), Barns (73) za Njukasl i Ošo (21), Barkli (40), Moris (59) i Adebajo (62) za goste.

Njukaslu Luton definitivno ne "leži", pošto ni drugi put ove sezone nije uspeo da savlada novajliju u ligi. U prvom odmeravanju snaga Luton je slavio 1:0.