9°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

PREMIJER LIGA: Siti u NADOKNADI vremena iz penala stigao do pobede nad Fulamom (TABELA I REZULTATI)

05.11.2022. 18:26
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Reuters
Goleada u Liodsu.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su sa 2:1 (1:1) ekipu Fulama u 15. kolu Premijer lige. Na Etihadu je viđen uzbudljiv meč u kom su dva tima počeli susret bez svojih najboljih strelaca, Erlinga Halanda i Aleksandra Mitrovića.

Haland je ušao na teren u 64. minutu, dok Mitrovića zbog lakše povrede zgloba, nije bilo ni na klupi ekipe sa Krejven Kotidža, a odluka je pala duboko u nadoknadi.

KAMERUN IZBACUJU SA MUNDIJALA? Poznato je ko će ih ZAMENITI i igrati protiv Srbije

OVO JE ZABRINJAVAJUĆE: Mitrović OSETIO BOL - nije ni na klupi Fulama!

VUKOVI DOBILI NOVOG MENADŽERA: Lopetegi na klupi Vulverhemptona

Siti je u trećem minutu imao šansu preko Bernarda Silve da bi u 16. minutu poveo, a strelac je bio Hulijan Alvarez.

U 26. minutu Siti je ostao sa desetoricom, posle gledanja VAR snimka sudija Daren Ingland je pokazao crveni karton defanzivcu Sitija Žoau Kanselu.

Bio je to ujedno i penal za Fulam koji je Andreas Pereira pretvorio u pogodak za 1:1.

Igrao se treći minut nadoknade kada je u kaznenom prostoru Fulama srušen Kevin de Brujne, Haland je preuzeo odgovornost i pogodio!

Bio je to njegov 18. ligaški gol u ovoj sezoni.

Veoma uzbudljivo bilo je u Lidsu gde je Bornmut imao čak dva gola prednosti, ali je na kraju Lids okrenuo i slavio sa 4:3.

Premijer liga, 15. kolo

Subota:

Lids - Bornmut 4:3 (1:2)

(Rodrigo 3, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84. - Tavarnije 7, Biling 19, Solanke 48.)

Mančester siti - Fulam 2:1 (1:1)

(Alvares 16, Haland 90+5. (p)- Pereira 28. (p))

Notingem Forest - Brentford 2:2 (1:1)

(Gibs-Vajt 20, Tanka 90+6. (ag) - Mbeumo 45+3. (p), Visa 75.)

Vulverhempton - Brajton 2:3 (2:2)