LIGA ŠAMPIONA: Benzema ZAPEČATIO Liverpul! Napoli PERFEKTNO do ČETVRTFINALA!

15.03.2023. 23:12
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Profimedia

Veče evropskog fudbala...

Večeras su odigrane dve preostale utakmice osmine finala Lige šampiona. Radost vernim navijačima obezbedili su madridski Real i italijanski Napoli.

NAPREDAK SLAVIO U SUBOTICI: Kompletiran spisak četvrtfinalista Kupa Srbije!

VELIKI USPEH HAJDUKA: Splitski klub ušao u polufinale Lige šampiona za omladince

RUSKI KUP: Fantastični rezultati Slaviše Jokanovića i Vladimira Ivića

Izabranici Karla Ančelotija su posle 5:2 u Liverpulu imali daleko lakši posao u revanšu na "Santjago Bernabeu", na kraju je bilo 1:0 (0:0), baš kao i u maju prošle sezone u Parizu.

Tako je reprizu prošlogodišnjeg finala ponovo dobio španski klub, koji je reklo bi se apsolutno zasluženo među osam najboljih. Za razliku od meča u Parizu za titulu, ovaj je rešio Karim Benzema u finišu meča, posle revije promašaja na obe strane.

U prvom poluvremenu, krenulo je u sjajnom ritmu, ređale su se prilike na obe strane, ali su u prvi plan izbili - golmani, Tibo Kurtoa i Alison.

Ponajviše zahvaljujući njima dvojici, ali i dekoncentraciji napadača, na poluvreme se otišlo bez lopte u mreži.

Darvin Nunjez je u sedmom minutu mogao da savlada Kurtou, Belgijanac je nogama odbranio, da bi u devetom minutu Milner u poslednji čas uklizao i sprečio da lopta dođe do usamljenog Modrića koji je bio u idealnoj poziciji.

Valverde je probao u 53. minutu, da bi odličnu priliku za Real u 69. minutu propustio i Karim Benzema.

Primio je loptu na desetak metara, oštro šutirao, ali nije bio precizan.

Ipak, mreža se konačno zatresala u finišu susreta i to u 78. minutu.

Vinisijus Žunior je u padu dodao loptu do Karima Benzeme kom je ostalo samo da je sprovede u mrežu.

Bio je to 89. pogodak iskusnog napadača u elitnom takmičenju.

Dupla pobeda Napolija nad Ajntrahtom.

Ekipa Lučana Spaletija je uspela da posle 2:0 iz prvog meča, savlada i u drugom Ajntraht, ovoga puta sa 3:0 (1:0) za ukupnih 5:0 iz dva meča!

Od starta je Napoli krenuo ofanzivno, Politano je šutirao, Trap odbranio i poslao loptu u korner, već je tada bilo jasno da će domaći biti veoma uporni da stignu i do trećeg gola u ovom dvomeču.

Nastavili su domaći sa napadima, Kvarackelija i Osimen su pravili dosta problema gostima, ali je Trap u par navrata pokazao sigurnost.

Kviča Kvarackelija je svoju drugu veliku šansu propustio u 43. minutu nakon odličnog prodora Zjelinskog, Poljak je uposlio sjajnog napadača kojem Trap brani udarac.

I onda zaslužena prednost domaćina, igrao se drugi minut nadoknade, Lobotka spoljnom pronalazi Politana, bio je to centaršut koji je trajao prilično dugo, a Osimen je neshvatljivo bio sam, sve je to kaznio - 1:0!

Već početkom drugog poluvremena je bilo 2:0. Kvarackelija je ponovo bio začetnik, prebacio je loptu na desnu stranu, Di Lorenco na kraju šalje oštru loptu i Osimen pogađa drugi put. Činilo se da je povredio šaku jer je nezgodno pao prilikom postizanja gola, ali se vratio vrlo brzo na teren.

Imao je Ajntraht dve šanse, preko Kamade i Borea, ali nisu bili prisebni u završnici, a na drugoj strani Sov faulira Zjelinskog u kaznenom prostoru, sudija pokazuje na belu tačku.

Upravo je Zjelinski uzeo loptu, šutirao i pogodio.

Mirno posle toga, nekoliko nepotrebnih faulova (zbog jednog Žezus dobio žuti karton), izveo je iz igre bitne igrače Lučano Spaleti, pa je ostalo 3:0, odnosno ukupno 5:0 u dva meča.

Dakle, posle Milana i Intera, evo i Napolija među osam najboljih timova Evrope.

U četvrtfinale koje je na programu 11/12. i 18/19. aprila plasirali su se: Real Madrid, Napoli, Inter, Milan, Čelsi, Mančester siti, Bajern i Benfika.

Ovi klubovi će se tako naći na žrebu koji se održava u petak od 12 sati u Nionu.