REMI NA MALTI: Radnički se VRATIO IZ MRTVIH!

21.07.2022. 21:12
FK Radnički Niš
FK Radnički Niš / Izvor: MN Press

Drama do poslednjih minuta...

Ovog četvrtka na programu su preostale utakmice Lige konferencija u kojoj je i Srbija imala svoje prestavnike, a to su Radnički iz Niša i ekipa Čukaričkog. Na meču odigranom na Malti gde su snage od 19 časova odmerili domaća Gzira i tim iz Niša viđena su čak četiri gola, ali nijedan pobednik. Konačan rezultat iznosio je 2:2.

Preminuo legendarni nemački fudbaler: Bio je ikona Hamburga i ubojiti napadač Pancera

GROM IZ VEDRA NEBA: Partizanu ZABRANJENO DA REGISTRUJE NOVE IGRAČE!

PREOKRET: Lazović ipak stiže u Marsej

Radnički je poveo u 28. minutu kada je posle centaršuta Jovanovića na pravom mestu bio nekadašnji napadač Partizana, Nikola Štulić koji je i realizovao ovu priliku za 0:1.

Mogla je ta prednost Nišlija da bude i ubedljivija da je šest minuta kasnije Sava Petrov iskoristio svoju veliku priliku, ali nije bio precizan i Radnički je na poluvreme odneo gol prednosti.

Gzira je u finišu prvog poluvremena navaljivala, čak je i golman Drobnjak imao jednu nesigurnu intervenciju, ali je Radnički još uvek držao stvari pod kontrolom.

Međutim, u drugom poluvremenu usledio je potpuni preokret! I to u roku od samo četiri minuta.

Gzira je već u 56. minutu stigla do izjednačenja, kada je golman Drobnjak ponovo loše reagovao, a Samuraj iskoristio ukazanu priliku za 1:1.

Pomenutih četiri minuta kasnije Mlađović je skrivio jedanaesterac, a Samuraji pogađa i sa bele tačke za vođstvo Gzire od 2:1.

I kada se činilo da će klub sa Malte otići u Niš sa prednošću, u nadoknadi vremena rezervista Maka Gaku koji je zamenio Mlađovića u 65. minutu, postiže izjednačujući gol za 2:2, što je ipak povoljan rezultat za Nišlije pred revanš za sedam dana na ''Čairu''.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom