15°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

REMI U HERNINGU: Partizan još uvek čeka rivala! Srbin PONIŠTIO GOL Danaca (VIDEO)

19.07.2022. 22:01
FK AEK
FK AEK / Izvor: Profimedia

Kvalifikacije za Ligu šampiona.

Pomnu su "večiti rivali" pratili večerašnje mečeve drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Najpre su svoj meč odigrala ekipa Didelanža koja je u gostima savladala Pjunik rezultatom 1:0 i tako prišla na korak do obračuna sa Crvenom zvezdom, a pre nekoliko trenutaka svoj meč su završili i ekipe Midtjilanda i AEK-a odakle bi poraženi iz dvomeča išao na megdan Partizanu. Mešutim, poraženog na meču u Danskoj nije bilo, rezultat je nakon nešto više od 90. minuta igre iznosio 1:1.

PENAL PRESUDIO: Luksemburžani na korak do okršaja sa Zvezdom!

VEZISTA OTVORIO DUŠU: Dva puta bio NA KORAK do Partizana, umešala se i Zvezda, ali...

SRBI TRESLI MREŽE U EVROPI: Pogađali Tadić i Lukić - Pavlović i Radonjić starteri!

Očekivalo se da favorizovani Danci lako izađu na kraj sa timom iz Larnake, ali su na kraju jedva izbegli poraz.

Iako je Mitjilend imao više od igre, mnogo više prilika, pogođenu prečku, poništen gol u finišu prvog poluvremena, šanse su se ređale i u nadoknadi, falili su završni pasovi i realizacija navale.

Lako je AEK mogao na Kipar da odnese lepu prednost, nakon nakon gola Đurča "iz nehata" u 81. minutu.

Mađar je centrirao, pokušao da pronađe svog saigrača u šesnaestercu, koji je bio daleko od lopte. Ona je na kraju prevarila i golmana domaćih, te završila u maloj mreži.

Nije dugo trebalo Mitjilendu da izjednači. Samo tri minuta kasnije, Svijatčenko je posle kornera pogodio glavom.

Danski šampion je krenuo još jače po preokret, tražio i penal od srpskog arbitra Novaka Simovića, zatim je i dva puta zapretio po gol gostiju, međutim, promene rezultata nije bilo.