ŠIROM EVROPE: BRUKA Nejmara i Barselone, Realu SAMO bod, remi u derbiju Madrida (VIDEO)

08.04.2017. 17:40
Mesi
Mesi / Izvor: Reuters

Srbi blistali.

Real u gradskom derbiju nije uspeo da savlada Atletiko (1:1), ali je i pored toga napravio džinovski korak napred u trci za titulu pošto je Barselona poražena na gostovanju protiv Malage u meču koji je obeležio očajni sudija Hesus Hil.

DRUGO IME MU JE MAGIJA: Da li je ovo prvo Partizanovo POJAČANJE za sledeću sezonu (VIDEO)

SPREMILI DŽAK PARA: Evropski velikan želi Đurđevića (FOTO)

Real je bio blizu pobede protiv Atletika. Zidanova četa došla je u vođstvo početkom drugog poluvremena, Portugalac Pepe je ispratio centaršut Krosa i iz blizine udarcem glavom nadmudrio odbranu gostiju - 1:0. Za iznenađenje se pobrinuo Antoan Grizman, najbolji strelac EP u Francuskoj primio je odličan pas, koji je prošao kroz zadnju liniju Reala, a zatim poslao loptu u donji levi ugao za konačnih 1:1.

GROF DONEO ODLUKU: Evo ko će šutirati penale do kraja sezone (FOTO)

Ni "medveđa usluga" Atletika, nije pomogla Barseloni da se približi najljućem rivalu. Šokantan poraz u Malagi (2:0) izabranici Luisa Enrikea sigurno nisu očekivali, a domaćin je do vođstva stigao preko bivšeg igrača Katalonaca Sandra Ramireza.

Situaciju po Barsu, pogoršao je dodatno Nejmar isključenjem u 65. minutu. Brazilac je zaradio drugi žuti karton i postao prvi igrač tima sa Kamp Noua, posle Havijera Maskerana, još od 25. oktobra 2010. godine koji je isključen! Plavo-beli su to umeli da kazne i akcijom iz udžbenika u poslednjim trenucima meča, postigli i drugi pogodak.

Sautempton slavi Dušana Tadića. Reprezentativac Srbije i junak trijumfa Orlova u Gruziji, izrastao je u heroja pobede Svetaca u 32. kolu Premijer lige. Zahvaljujući sjajnoj asistenciji koju možete pogledati OVDE, goste je slavio na stadionu Vest Bromvič Albionu, golom Klasija.

HAOS U HUMSKOJ: Napadnuti navijači, POLICIJA REAGOVALA, kamere SVE SNIMILE! (VIDEO)

Radovao se i Aleksandar Kolarov. Još jedan član nacionalnog tima, opravdao se ja Mančester sitijem ulogu favorita protiv Hala (3:1) i nastavio poteru za Liverpulom, Totenhemom i Čelsijem. Građani su poveli autogolom Elmohamadija, a mrežu Tigrova zatresli su još Serhio Kun Aguero i Delf. Vremešni Italijan Ranokija spasio je čast žuto-crnih.

Marko Grujić osetio je slast trijumfa sa Liverpulom u Stouku (2:1), iako su Crveni bili na ivici poraza. Ljubimac Delija sa klupe je odgledao pobedu tima sa Enfilda, koji je za samo 60 sekundi preokrenuo vođstvo domaćina i preko Kutinja, odnosno, Firminja došao do celog plena.

Poslednji meč subotnjeg programa, pripao je Plavcima. Lider Čelsi je prema očekivanju protutnjao kroz Bornmut, a Nemanja Matić ceo duel odigrao je na visokom nivou.

U derbiju 28. kola Bundeslige, Bajern je deklasirao Borusiju iz Dortmunda (4:1). Nemoćno su delovali Milioneri pred naletima prvaka, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija.

Mrežu tima sa Vestfalena načeo je Frank Riberi već u 4. minutu, a istakao se dvostruki strelac Robert Levandovski. Poljak je protiv bivšeg kluba ponovo pružio odličnu partiju i bez konkurencije bio najbolji pojedinac meča. Napadač kluba iz Minhena je ove sezone već postigao 46 pogodaka u 45 utakmica.

Srbi su bili različitog uspeha. Miloš Jojić proveo je svih 90 minuta na terenu Kelna, u porazu od Borusije (2:3) i asistirao kod gola Modesteu u 58. minutu. Jarčevi su dva puta stizali minus, ali je najbolji strelac gostiju iz Menhengladbaha Stendl rešio pobednika u finišu meča.

NI RONALDO MU NE MOŽE NIŠTA: Stefan Savić IZNERVIRAO Portugalca (VIDEO)

Sa druge strane Filip Kostić se radovao sa Hamburgerom protiv Hofenhajma (2:1). Reprezentativac Orlova ostavio je odličan utisak, ali je zbog žutog kartona u drugom poluvremenu ustupio mesto Gregorišu.

Šalke, za koji je ceo susret odigrao Matija Nastasić i takođe požuteo, demolirao je Vukove (4:1), dok se Lajpcig provukao protiv Leverkuzena. Uprkos činjenici da je utakmicu završio sa desetoricom, najbliži pratilac šampiona Bajerna je u 4. minutu sudijske nadoknade došao do bodova protiv Bajera iz Leverkuzena (1:0).