BLEDO DA TEŠKO MOŽE BLEĐE: Srbija slavila u Larnaki

25.03.2024. 18:04
Kostić
Kostić / Izvor: MN Press

Fudbaleri Srbije savladali su Kipar 1:0 (1:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj u Larnaki.

Izabranici Dragana Stojkovića iskupili su se za ubedljiv poraz od Rusije pre nekoliko dana (0:4) u meču u kojem je selektor na teren izveo gotovo kompletno drugačiji tim u odnosu na duel u Moskvi, ali nisu briljirali.

Odlično su Orlovi započeli duel na Kipru. Srbija je povela u sedmom minutu, pošto je Lazar Samardžić odlično izveo “skraćeni korner”, a Sergej Milinković-Savić vešto reagovao i poslao loptu u mrežu.

I umesto da nokautira grogiranog rivala, naša selekcija je propustila najbolju moguću priliku na meču u 11. minutu.
Aleksandar Mitrović je loše izveo jedanesterac,  pa je golman Mol ukrotio njegov udarac sa penala. Imao je kapiten Srbije na ovoj utakmici šansu za popravni u 24. minutu, ali je glavom pogodio golmana Mola.

Drugi deo meča je bio sve samo ne otaljavanje posla. Kipar je mogao da izjednači u 65. minutu, ali je stativa spasila Orlove posle udarca Pitasa.

Srbija je mogla do drugog pogotka u 87. minutu, ali je Luka Jović iz dobre pozicije šutirao pored gola, pa 120 sekundi kasnije preko Mijata Gaćinovića.

Umalo su Orlovi kažnjeni za promašaje u 91. minutu meča, ali je Predrag Rajković ukrotio udarac rezerviste Kakulalija.

Ako ni zbog čega drugog utakmica između Srbije i Kipra ostaće upamćena po rekordu Dušana Tadića koji je upisao 106. utakmicu u dresu sa državnim grbom i tako prestigao Branislava Ivanovića na večnoj listi, koji je odigrao 105 mečeva za nacionalni tim.

Kipar - Srbija 0:1 (0:1)
Strelac: Milinković-Savić u sedmom minutu.
Sudija: Marko di Belo (Italija).
KIPAR (3-4-3): Mol – Karo (od 6. Kiprijanu), Gogić, Laifis – Andreu (od 46. Špoljarić), Kirijaku, Kusulos, Koreja – Loizu, Pitas, Haralambos.
SRBIJA (3-4-2-1): Rajković – Milenković, Mašović (od 85. Eraković), Babić – Živković, Mijailović, Lukić (od 46. Jović), Kostić (od 63. Zdjelar) – Samardžić (od 46. Tadić), S. Milinković-Savić (od 78. Baždar) – Mitrović (od 63. Gaćinović).

KRAJ MEČA!

Završen je susret u Larnaki. Nisu igrali sjajno naši reprezentativci, ali uspeli su da izvuku minimalnu pobedu.

90'

Paklen minut

Prvo je Gaćinović sam sebi stvorio sjajnu poziciju, ali nije šutirao na vreme. Odmah u sledećem napadu Rajković je spasao naš tim posle izuzetno brze kontre reprezentacije Kipra.

87'

Jović zamalo!

Imao je odličnu situaciju Luka Jović da postigne 11. pogodak u dresu reprezentacije, ali malo pored stative je lopta prošla. Fino se izborio za poziciju za udarac, nije loše ni razmišljao, no ovog puta se spasao golman Kiprana.

74'

Jović ne stiže

Dušan Tadić je lepo probao da uposli Luku Jovića, prebacio je poslednju liniju odbrane. Ipak, golman domaćih je za dlaku pre našeg špica stigao do lopte. Ostaje 1:0 za Srbiju.

Babić čisti opasnost
Babić čisti opasnost / Izvor: MN Press
65'

Prva velika neprilika za Orlove

Pitas je fenomenalno šutirao, pogodio stativu, a u nastavku umalo autogol Blekija Milenkovića.

60'

Miran uvod u drugo poluvreme

Ništa vredno pomena nije se dogodilo u prvih 15 minuta drugog dela meča. Tadić je uneo malo živosti u napad Srbije, ali konkretnijih situacija pred golom Kiprana nije bilo.

Tadić ulazi u igru
Tadić ulazi u igru / Izvor: MN Press
46'

Počelo je drugo poluvreme

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi napravio je dve izmene. Tadić i Jović su ušli umesto Lukića i Samardžića.

45+2'

Idemo na pauzu

Završeno je prvo poluvreme. Srbija je povela golom Sergeja Milinković-Savića posle čega je Aleksandar Mitrović promašio penal i posle prvih 45 minuta igre na pauzu se ide sa rezultatom 1:0.

Saša Lukić u akciji
Saša Lukić u akciji / Izvor: MN Press
40'

Bez posebnih uzbuđenja

Kipar od početka utakmice nije imao niti jedan organizovaniji napad i do sada ima manje od 100 uspešno realizovanih pasova. Sa druge strane, Orlovi nisu uspeli da dođu do još neke ozbiljne šanse.

24'

Šansa za Mitrovića

Naš centarfor je pokušao glavom posle kornera, ali pravo golmanu u ruke. Ostalo je 1:0 za srpsku selekciju.

11'

Promašen penal

Laifa je igrao rukom, sudija pokazao na belu tačku, ali Aleksandar Mitrović je promašio jedanaesterac. Sporo je prišao lopti, a potom je gađao u desni ugao gde je čekao golman Kipra, koji je to odbranio.

7'

Srbija vodi!

Sjajan početak meča i već iz prve akcije "orlovi" su poveli.

Lazar Samardžić je "lukavo" izveo slobodan udarac sa desne strane, dok mnogi nisu to očekivali uposlio je Sergeja Milinković-Savića, a on je majstorski pogodio mrežu za 1:0.

Fudbalska reprezentacija Srbije igra prijateljski meč protiv Kipra u gostima. Ovo je na neki način prilika za izabranike Dragana Stojkovića Piksija da "izleče rane" od poraza koji su doživeli nekoliko dana ranije kada ih je Rusija savladala rezultatom 4:0.

Ovo će ujedno biti i prvi prijateljski meč sa Kiprom još od 2016. godine kada je naš tim igrao sa njima na stadionu "Radomir Antić" u Užicu pred oko 10.000 gledalaca i slavio sa 2:1.

Selektor Dragan Stojković Piksi je na konferenciji za medije istakao da će ponovo menjati stvari u odbrani posle četiri primljena gola protiv Rusije, tako da će biti zanimljivo videti kako će sve funkcionisati ovoga puta.

Kiprani su pre četiri dana odigrali nerešeno (1:1) sa Letonijom, dok su pre toga savladali Livaniju u novembru u prijateljskom meču. Međutim, pre toga je Kipar nanizao čak sedam uzastopnih poraza, tako da se ne može reći da poseduje neki preterano veliki kvalitet.