STANKOVIĆ I PEŠIĆ SRUŠILI ČUKARIČKI: Ferencvaroš savladao Brđane (VIDEO)

21.09.2023. 21:21
Aleksandar Pešić
Aleksandar Pešić / Izvor: Reuters

Đorđe Ivanović strelac istorijskog prvog gola za beogradski klub u evropskim takmičenjima.

Fudbaleri Ferencvaroša pobedili su večeras Čukarički rezultatom 3:1 (2:1) u meču prvog kola grupe F Lige konferencija i tako trijumfpom otvorili takmičenje u trećem po rangu klupskom takmičenju. U drugom meču obve grupe Genk i Fiorentina su remizirali 2:2. Naredni meč Čukarički igra u Leskovcu dočekati Genk, dok će Fiorentina biti domaćin Ferencvarošu.

LIGA EVROPE: Liverpul ”dremao” pa preokrenuo! Slavila i Roma

MATIĆ PROGOVORIO O KRAJU KARIJERE!

ISTORIJA SE PONOVILA: Bosna i Hercegovina SMENILA selektora posle samo DVA MEČA!

Mađarski predstavnik kojeg sa klupe predvodi nekadašnji trener Crvene zvezde Dejan Stanković poveo je već u 10. minutu, ali je taj pogodak opravdano poništen zbog ofsajda. Čukarički je prvi put ozbiljno zapretio sedam minuta kasnije kada je udarac Đorđa Ivanovića zaustavio golman domaćih, da bi Ivanović ipak postigao gol za vođstvo Brđana u 26. minutu posle asistencije Nikčevića. Bio je to ujedno prvi gol u istoriji Čukaričkog u nekom evropskom klupskom takmičenju.

Već u 29. minutu je Ferencvaroš mogao da izjednači, ali je udarac Kvabene Ovusua odbranio Filip Samurović. Ferncvaroš je dobio penal u 33. minutu, ali je posle interfvencije VAR-a sudija Giljero Kvadra preinačio odluku. Osam mi nuta kasnije ponovo je Kvadra dosudio penal za domaćina pošto je Ivanović oborio Ovusua, a izjednačenje Ferncvarošu doneo je Barnabas Varga. U sedmom minutu sudijske nadokande prvog poluvremena Ovusu je doneo totalni preokret savladavši Samurovića sa nekih 12 metara pa je Ferencvaroš vodio 2:1 na velikom odmoru.

U nastavku meča bivši napadač Zvezde Aleksandar Pešić imao je dobru šansu odmah po ulasku u igru u 67. minutu, ali je njegov pokušaj glavom zaustavio Samurović. Ipak, Pešić je stigao do gola u 79. minutu kada je bnatrčao na odbijenu loptu i overio trijumf Ferencvaroša.