SUPERLIGA: Partizan rutinski POSEKAO Javor (VIDEO+FOTO GALERIJA)

04.12.2016. 19:52
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Odigrana pretposlednja utakmica 19. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Partizana ostvarili su 13. pobedu u Superligi Srbije. U utakmici 19. kola nacionalnog šampionata ekipa Marka Nikolića je pobedila Javor (2:0), golovima Uroša Đurđevića i Leonarda, i tako zadržala drugo mesto na tabeli. Vodeća Crvena zvezda i dalje ima šest bodova više. Na drugoj strani, prekinut je niz Javora od pet vezanih utakmica. Meč u Humskoj, pred malo gledalaca protekao je u znaku dominacije crno-belih, tako da je trijumf bio potpuno zaslužen. Javor nije ozbiljnije ugrožavao gol Partizana, a jedino vredno pomena je pokušaj Milisavljevića, u 90. minutu. Lopta je tada pogodila sastavnu tačku stative i prečke.

U 14. minutu, poništen je gol Uroša Đurđevića, posle dodavanja Valerija Božinova. Iako su se crno-beli bunili, Đurđević je zaista bio u nedozvoljenoj poziciji. Reč je o centimetrima, ali je odluka sudije ipak bila ispravna. Samo tri minuta kasnije, sa desetak metar iskosa šutirao je Leonardo, ali je golman Ivanjičana Vladan Đogatović paradom zaustavio šut Brazilca. U tim trenucima, lopta je bila uglavnom u nogama domaćina, dok su izleti gostiju na polovini crno-belih bili prilično retki. Takođe, treba istaći zasluge Đogatovića koji je pravovremenim istrčavanjima bio dominantan u svom kaznenom prostoru. Osujetio je nekoliko centaršuteva sa strane.

Odbrana gostiju je kapitulirala u 31. minutu. Nemanja Miletić koji je doskora nosio dres Javora poslao je loptu ka golu Đogatovića, ali ju je "presreo" i u mrežu poslao Đurđević. Golman gostiju nije mogao nikako da zaustavi loptu koja je kao "metak" uletela u mrežu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, Javor je imao kontranapad, ali se Partizan u situaciji "pet na pet" odbranio. U poluvremenu nije bilo promena u sastavima, ali je već u trećem minutu nastavka Leonardo postigao svoj deseti gol u sezoni. Posle prodora Alena Stevanovića, lopta je došla do Božinova, a zatim i do Leonarda koji je ipak uspeo da savlada Đogatovića. Golman Javora je dohvatio loptu, ali ne i odbranio. Brazilac je ovim golom samo potvrdio lidersku poziciju na listi strelac. Iza njega je napadač Javora, Darko Bjedov sa osam pogodaka.

Nikolić je bio prinuđen da u 60. minutu iz igre izvede Stevanovića, na koga je grubo startovao Amanović. Partizanov ofanzivac je uz pomoć lekarske ekipe napustio teren, a zamenio ga je Marko Janković. U nastavku menjao je i strateg Ivanjičana, Miloš Veselinović (Mfutila i Milisavljević), a Božinov je ustupio mesto Nemanji Mihajloviću. Upravo je Mihajlović stvorio odličnu priliku za Leonarda, desetak minuta kasnije. Bio je nesebičan, ali se Leonardo obrukao. Iz izgledne prilike loptu je poslao preko gola.

Brazilac je u 86. minutu izašao, a ušao je Dušan Vlahović o kome se prošle nedelje mnogo pričalo. Podsetimo, razlog je bio administrativni propust.

SLUČAJ VLAHOVIĆ: Evo da li će Partizan ostati bez bodova (FOTO)

U 88. minutu, crno-beli su krenuli silovito ka golu Javora, ali je u poslednjim i odlsudnim trenucima bilo previše "petljanja". To su iskoristili gosti i odbranili se. U 90. minutu Javor je bio blizu postizanja počasnog gola, ali je Milisavljević pogodio okvir gola.

RASTANAK SE PRIMAKAO? Božinov ima EMOTIVNU poruku za sve GROBARE (FOTO)

U sledećem kolu Javor će bti domaćin Vojvodini, dok će Partizan gostovati Čukaričkom. Inače, Vojvodina je golovima Kovačevića i Zličića pobedila Napredak, rezultatom 2:0

SUPERLIGA: Zvezdin DŽIN srušio Tržni centar (VIDEO + FOTO GALERIJA)

PARTIZAN - JAVOR 2:0

STRELCI: Đurđević u 31, Leonardo u 48. minutu

STADION: Partizana

SUDIJA: Robert Kiš Čepegi

Partizan: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Everton, A. Stevanović (od 64. Janković), Leonardo (od 85. Vlahović), Božinov (od 73. Mihajlović), Đurđević.

Javor: Đogatović, Terzić, Milović, Karišik, Amanović, Tomanović, Đokić, Cvetković (od 70. Milisavljević), Eliomar (od 53. Mfutila), Sević (od 78. Jovanović), Bjedov.