SUPERLIGA: Zvezda srušila građevinu (VIDEO+GALERIJA)

09.04.2017. 18:48
Srđan Plavšić
Srđan Plavšić / Izvor: MN Press

Odigrana utakmica 29. kola Superlige Srbije. U drugom poluvremenu, Građevinari protestovali zbog nedosuđenog penala.

Utakmica pretposlednjeg, 29. kola Superlige Srbije, između Rada i Crvene zvezde završena je ubedljivom pobedom gostiju. Ekipa Miodraga Božovića slavila je golovima Srđana Plavšića (dva), Mihaila Ristića i Marka Petkovića, rezultatom 4:0 (1:0). Utakmica na Banjici je rešena u drugom poluvremenu, od 65. do 73. minuta, kada je Nikola Mirković savladan tri puta. Zvezdi je ovo 24. trijumf u sezoni, pa u poslednje kolo uoči početka plej-ofa ulazi sa šest bodova više od najbližeg pratioca, drugoplasiranog Partizana. Rad će takmičenje nastaviti u plej-autu. Građevinarima je ovo 13. poraz u sezoni.

U poslednjem, 30. kolu, Zvezda će biti domaćin Borcu, dok će Rad gostovati Metalcu. Zatim sledi podela bodova, odnosno plej-of i plej-aut.

PAŽNJA, VAŽNO ZA DELIJE: Zna se kako NAVIJAČI mogu na DUEL sa Radom (FOTO)

ZVEZDA NA BANJICI: Zna se i sa kojim timom Božović napada Građevinare (FOTO)

Već u uvodnim trenucima, Ričmond Boaći je propustio veliku priliku. Šutirao je sa nekoliko metara, ali zamalo bio neprecizan. Ipak, golman Nikola Mirković se bacio za svaki slučaj. Opsada gola Građevinara se nastavila i u narednim minutima, a posle još jednog pokušaja Boaćija, makazicama je pokušao i Srđan Plavšić. Atraktivan potez ipak nije dao rezultat. Prvi ozbiljniji napad Rad je organizovao u 11. minutu, kada je Stefan Vico pokušao iskosa sa desne strane. Filip Manojlović je bez većih problema uhvatio loptu. Samo minut kasnije, posle gužve u kaznenom prostoru, novopečeni otac (više pročitajte OVDE) Damijen le Talek nije uspeo da zahvati loptu.

Samo nekoliko minuta kasnije, Rad je imao priliku za dva gola, ali u tome nisu uspeli Borko Veselinović i Dejan Đenić. U prvoj situaciji je prebačen gol Manojlovića, a u drugoj je golman crveno-belih odbranio. Na drugoj strani, u 16. minutu, Boaći nije dao gol iz veoma izgledne prilike, ali se ispostavilo da je bio ofsajd. Bez obzira na to, napadač Zvezde je ovo morao da realizuje. To isto važi i za Veselinovića.

U 23. minutu, pokušao je Boaći sa 20-ak metara, ali je lopta otišla preko gola Mirkovića. Bogdan Mladenović je mogao u 28. minutu da se upiše u strelce, ali je Manojlović ipak uhvatio loptu. Pre toga, Marko Petković i Manojlović su čekali jedan drugog, ko će pre do lopte. Mladenović je pokušao da iskoristi nesporazum, ali je Manojlović ipak uhvatio loptu. Minut kasnije, prošao je Nemanja Milić po desnoj strani, ali je šut Ristića zaustavljen.

Posle brojnih prilika na obe strane, prvi gol viđen je tek u 33. minutu, kada je pogodio Srđan Plavšić, posle solo akcije.

ZVEZDA VODI: Posle solo akcije Plavšić pogodio (VIDEO)

Vođstvom gostiju od 1:0 završeno je i prvo poluvreme na Banjici. U nastavku meča, Nemanja Milić je ustupio mesto Stefanu Miloševiću, da bi u 47. minutu viđena sporna situacija. Lazar Milošev je pao, pored njega je bio Aleksandar Luković, ali sudija Bojan Nikolić nije smatrao da je to za penal. Protesti sa klupe nisu urodili plodom. Pogledajte i procenite.

U 60. minutu, trener domaćina Nebojša Petrović je napravio dvostruku izmenu. Igru su napustili Borko Veselinović i Đorđe Denić, a šansu su dobili Duško Petković i Zoran Ljubinković. Za razliku od početka prvog poluvremena, u drugom nije bilo toliko šansi. A onda je usledila goleada crveno-belih, pošto su od 65. do 73. minuta strelci bili Mihailo Ristić, Marko Petković i Plavšić (još jednom).

U 84. minutu, imao je Kanga priliku, naknadno je pokušao i Ristić, ali gola nije bilo. U prvom (od tri) minuta sudijske nadoknade, ponovo je Ristić bio u kaznenom prostoru Rada, ali je lopta završila u gol-autu.

RAD - CRVENA ZVEZDA 0:4

STRELCI: Plavšić u 33. i 70. minutu, Ristić u 65, Petković u 73. minutu

STADION: "Kralj Petar Prvi" (Beograd)

SUDIJA: Bojan Nikolić

RAD: Mirković, Vico, Maraš, Pajović, Radivojević, Ćulum (od 69. Bainović), Denić (od 60. Ljubinković), Rodić, Veselinović (od 60. Petković), Mladenović, Milošev.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong (od 73. Poletanović), Luković, Ristić, Le Talek, Donald (od 77. Milijaš), Milić (od 46. Milošević), Kanga, Plavšić, Boaći.

MREŽE SU SE TRESLE PET PUTA: Spektakularan obračun večitih rivala u borbi za titulu