SUPERLIGA: Zvezdina nova pobeda, bez problema sa Dinamom (VIDEO)

10.11.2018. 14:30
Nikola Stojiljković
Nikola Stojiljković / Izvor: MN Press

Sudija na stadionu u Surdulici bio je Nenad Đokić.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u utakmici 16. kola Superlige Srbije, ekipu Dinama, rezultatom 3:0. Golove za crveno-bele dali su Nikola Stojiljković, Srđan Babić i Veljko Simić, čime je potvrđeno prvo mesto na tabeli. Dinamo je i dalje zakovan za dno, sa sedam bodova. Zvezda ima 46, a sada sledi pauza zbog obaveza reprezentacija u Ligi nacija.

Šef struke gostiju, Vladan Milojević je posle velike pobede u Ligi šampiona, nad Liverpulom, malo kombinovao. Morao je da menja zbog povreda, ali je i dao šansu nekim igračima koji su imali malu minutažu. Tako je među starterima bio i Nemanja Milić, koga odavno nije bilo na terenu. Međutim, na početku drugog poluvremena zamenio ga je Nenad Milijaš koga takođe nismi dugo gledali u igri. U nastavku šansu su dobili i Stefan Hajdin i Dejan Joveljić.

U prvih 20-ak minuta, Vranjanci su pretili Zoranu Popoviću, bili ravnopravni, ali je Zvezda bila ta koja je povela. Gol (o kojem će se pričati, zbig čega pročitajte OVDE) dao je Stojiljković, što je olakšalo posao gostima. Na poluvreme se otišlo sa minimalnim "kapitalom", koji je uvećan prilično brzo u drugom poluvremenu. Već u 56. minutu bilo je 3:0, a velike zasluge za golove su imali Ebisilio i Marko Marin. Mogao je i Joveljić da se upiše, ali su mu dva gola poništena zbog ofsajda. Posle toga, meč je rutinski priveden kraju, mada je i tada ekipa iz Vranja povremeno pretila Popoviću.

Inače, ovo je bio treći ovosezonski meč dva tima, i sva tri puta bolja je bila Zvezda, a kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Na stadionu u Surdulici, fudbaleri Dinama iz Vranja dočekuju Crvenu zvezdu, koja nastupa u dosta izmenjenom sastavu u odnosu na meč sa Liverpulom (2:0), što zbog povreda što zbog kombinovanja, odnosno davanja šanse igračima sa manjom minutažom. Šansu je dobio i Nemanja Milić, posle duže vremena.

ZVEZDA U SURDULICI : Bez sedam STARTERA iz duela sa LIverpulom i jedno veliko IZNENAĐENJE (SASTAVI)

DELIJE VEĆ MISLE NA NAPOLI: Tandem pod velikim znakom pitanje za meč odluke (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

84. minut - Ratković sa desne strane, ali samo u Popovića.

80. minut - Ebisilio pored gola.

76. minut - Propala prilika za Radnik. Gašić ne uspeva da zahvati loptu.

68. minut - Umesto Veškovca Stanojević. Treneri više ne mogu da menjaju.

66. minut - Marin centrira, Stojiljković hvata makazice, ali je izblokiran.

64. minut - Joveljiću poništen gol. Sporna situacija, da li je ofsajd ili ne. Ostaje 3:0.

63. minut - Umesto Rodića Joveljić.

62. minut - Umesto Karapandžića Stevanović.

58. minut - Marin šalje loptu ka Simiću. Uspeva da se u duelu izbori za šut, ali lopta odlazi pored gola.

56. minut - Marin, Hajdin (povratna) i na kraju Simić za 3:0. Lopta je u desnom donjem uglu golmana Đurića. Krunisana veoma lepa akcija.

52. minut - Dimitrov pokušava, ali Popović brani. Dobra prilika za domaćina.

48. minut - Babić za 2:0. Posle centaršuta Ebisilija sa leve strane, štoper Zvezde brži od golmana Đurića. Glavom pogađa mrežu Vranjanaca.

Umesto Sićovića Ratković. Umesto Jovičića Hajdin. Milijaš menja Milića. Ovo su izmene na poluvremenu.

KRAJ POLUVREMENA.

44. minut - Kombinacija Simić - Ebisilio. Sa desne strane Ebisilio, snažno, iskosa, ali neprecizno.

41. minut - Suraka pravi prekršaj u napadu. Lopta za Popovića.

28. minut - Vodi Zvezda, strelac je Stojiljković. Na ivici kaznenog prostora oduzima loptu golmanu Đuriću koji pokušava da dribla. Bez problema ubacuje loptu u mrežu. Sudija Nenad Đokić ne smatra da je kontakt napadača i čuvara mreže bio za prekršaj.

Pogledajte i procenite situaciju o kojoj će se sigurno pričati.

KONTROVERZA U SURDULICI: Da li je Stojiljković napravio faul pre vodećeg gola Zvezde (VIDEO)

24. minut - Stojiljković šutira, ali i on je neprecizan.

22. minut - Jovičić ka Simiću, ali samo ofsajd.

16. minut - Prekršaj Ebisilija blizu kaznenog Zvezde. Korner za Dinamo. Lopta dolazi do Nedeljkovića, koji šutira sa 20-ak metara. Neprecizan.

10. minut - Nedeljković sa 20-ak metara, ali veoma neprecizan.

7. minut - Sićović šutira, ali Popović brani. U sledećem napadu, Gobeljić pogađa prečku.

Ekipu Dinama vodi Radmilo Jovanović umesto Dragana Antića koji je suspendovan na 15 meseci, zbog nedavnih izjava (više pročitajte OVDE).

3. minut - Stojiljković pravi faul u napadu. Lopta za golmana Đurića.

2. minut - Suraka ide ka golu Popovića, ali je zaustavljen na ivici kaznenog prostora.