SUPERLIGA SRBIJE: Partizanove NEMANJE su PRESUDILE Borcu i to EKSPRESNO (VIDEO)

11.09.2016. 20:54
Nemanja Mihajlović
Nemanja Mihajlović / Izvor: Foto: partizan.rs

U sledećem kolu crno-beli će ugostiti Crvenu zvezdu, u 152. "večitom derbiju". Borac od 18. minuta bio oslabljen.

Fudbaleri Partizana su opravdali ulogu favorita u utakmici 8. kola Superlige Srbije i na gostovanju Borcu pobedili sa 2:0, a golove su postigli imenjaci Nemanje - Miletić i Mihajlović. Treba reći i da je gostima iz Beograda posao bio znatno olakšan jer su od 18. minuta imali čoveka više, pošto je Mario Maslać isključen. To je ujedno, u mnogome odredilo dalji tok meča. Partizan je upisao četvrtu pobedu u sezoni (drugu vezanu), dok je Borac zabeležio peti poraz. Crno-beli su takođe ovim trijumfom napravili dobru uvertiru za subotu i 152. "večiti derbi", u Humskoj.

NIKOLIĆ NE KALKULIŠE: Napadački na Borac, sa DVA špica (SASTAVI)

Uvodni minuti utakmice pripali su Partizanu (starteri bili napadači Božinov i Đurđević), koji je pritiskao domaćina. Ekipa Marka Nikolića je posebno bila opasna posle prekida, mada je bilo i nekoliko napada "zebri". Od 18. minuta, promenio se i odnos snaga, pošto je glavni sudija Majo Vujović pokazao drugi žuti karton Mariju Maslaću, zbog prekršaja nad Valerijem Božinovim. Neko će reći prestrogo, odnosno da je mogao da mu oprosti, a drugi da je opravdana odluka. U svakom slučaju, kapiten Borca je ekspresno završio meč, a treba reći da se mnogo nije ni bunio.

PARTIZAN IMA IGRAČA VIŠE: Vujović isključio kapitena Borca, pogledajte i ZAŠTO (VIDEO)

Crno-belima je bilo potrebno 20 minuta da iskoriste prednost u broju igrača. Posle centaršuta sa desne strane Saše Marjanovića, Marko Jevtović je spustio loptu ka Nemanji Miletiću kome nije bilo teško da postigne prvenac za "parni valjak". Samo dva minuta kasnije, drugi Nemanja je iskoristio grešku odbrane ekipe Ljubiše Dmitrovića i Partizanu doneo veliki kapital.

DVA BRZA GOLA: Za samo DVA minuta Partizan NOKAUTIRAO Borac (VIDEO)

I u nastavku meča igralo se na polovini Čačana. U 58. minutu, blizu postizanja gola bio je Uroš Đurđević, ali je golman Aleksić odlično intervenisao i loptu zaustavio na gol liniji. U narednim minutima, Marko Nikolić je iz igre izveo Mihajlovića i Marjanovića, a šansu dao Marku Jankoviću i Saši Iliću. Kako se utakmica bližila kraju, tempo je postepeno opadao.

U 80. minutu, iako je Božinov ubacio loptu u mrežu, gol je poništen zbog ofsajda, a na drugoj strani, tek u 81. minutu Borac je izveo prvi korner. Nekoliko minuta kasnije, Đurđević je pokušao sa ivice kaznenog, ali bio je veoma neprecizan. U završnici, Nikolić je zamenio napadača, pa je umesto Božinova zaigrao Dušan Vlahović.

Posle ove utakmice, Partizan je na petom mestu sa 13 bodova, dok je Borac pretposlednji sa pet.

ŠIROM EVROPE: Brašanac debitovao POBEDOM, kiks Čelsija (VIDEO+FOTO)

BORAC - PARTIZAN 0:2

STRELCI: Miletić u 38. i Mihajlović u 40. minutu

SUDIJA: Majo Vujović

ŽUTI KARTON: Maslać, Tanasin - Milenković

CRVENI KARTON: Maslać

BORAC: Aleksić, Tanasin, Maslać, Drašković, Obradović, Bogdanović, Delić (od 61. Marčić), Stanković (od 24. Krstić), Zoćević (od 86. Balde), Sajčić, Tijago.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Milenković, Balažic, Miletić, Jevtović, Mihajlović (od 63. Janković), Marjanović (od 65. Ilić), Leonardo, Đurđević, Božinov (od 85. Vlahović).

SUPERLIGA SRBIJE: Goleada na Voždovcu, još jedan kiks Čukaričkog, Metalcu bod (FOTO)