SUPERLIGA: Nadoknada KOBNA za Zemunce, Zvezda zalečila pariske "rane" (VIDEO+FOTO)

07.10.2018. 12:53
Marko Marin
Marko Marin / Izvor: MN Press

Glavni sudija bio je Srđan Jovanović

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Zemun u poslednjoj utakmici 11. kola Superlige Srbije, rezultatom 2:1, zahvaljujući golovima Dejana Joveljića i Marka Marina, u nadoknadama u prvom i drugom poluvremenu. Inače, poveo je Zemun u 10. minutu golom Nikole Stojkovića, ali je kasnije usledio potpuni preokret. Treba da se kaže i da je Ebisilio u 21. minutu propustio da da gol sa bele tačke, pošto je pogodio stativu.

Na ovaj način, Zvezda je zadržala prvo mesto na tabeli i značajnu bodovnu prednost, ali i na neki način "zalečila rane" posle poraza u Ligi šampiona od Pari Sen Žermena. Sada sledi pauza zbog obaveza reprezentacija u Ligi nacija.

Kako je protekao meč na stadionu u Gornjoj varoši pročitajte u nastavku teksta.

Utakmicom između Zemuna i Crvene zvezde biće zatvoreno 11. kolo Superlige Srbije, a dešavanja UŽIVO, iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

ZVEZDA U ZEMUNU: Milojević rotirao posle Pariza, veliko IZNENAĐENJE u špicu napada (FOTO)

PRESEDAN KAKAV SE NE PAMTI: Zvezda na igrici IZBAČENA iz Lige šampiona (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

90+1. minut - Sada je 2:1 za Zvezdu. Asistent Boaći. Strelac Marin.

90. minut - Jovičić sa distance. Milošević boksuje.

88. minut - Borjan hvata loptu posle centaršuta sa leve strane.

85. minut - Marin izblokiran. Na drugoj strani, Babić ispred Podunavca.

78. minut - Podunavac umesto Kukuličića.

77. minut - Marin, lopta ide pod prečku, ali Milošević odlično brani.

73. minut - Đalović umesto Tošeskog.

72. minut - Marin pogađa stativu sa 20 metara. Ubrzo ulazi Boaći umesto Ebisilija.

70. minut - Marin proigrava Jovančića, ali Zemunci otklanjaju opasnost.

60. minut - Marin plasira loptu, ali Milošević pravi paradu.

59. minut - Kukuličić šutira sa ivice kaznenog prostora, ali Borjan hvata.

54. minut - Degenek pravi faul blizu kaznenog prostora. Slobodan udarac za domaćina. Na kraju lopta za Borjana, bezidejna akcija Zemunaca.

51. minut - Marin pokušava da proigra saigrače. Ništa od toga. Lopta za golmana.

47. minut - Slobodnjak za Zemun, sa 25 metara. Preko gola.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

45+3. minut - GOL za 1:1. Prolazi kapiten Stojković po desnoj strani, ubacuje loptu na peterac. Lopta dolazi do Joveljića koji postiže gol za izjednačenje.

45+1. minut - Kontra Zemuna, pokušaj loba, ali Borjan nije savladan.

37. minut - Posle gužve u kaznenom, korner za Zvezdu. Nema promene rezultata.

32. minut - Babić glavom, ali pored gola.

21. minut - Ebisilio, ali stativa.

20. minut - Jovančić pada i penal za crveno-bele.

10. minut - GOL! Vodi Zemun. Strelac Nikola Stojković. Posle asistencije Kukuličića sa desne strane, sa nekoliko metara ubacuje loptu iza leđa Borjana. Loša reakcija odbrane gostiju.

8. minut - Degenek se žali na povredu. Ukazuje mu se pomoć. Štoper Zvezde nastavlja meč.

6. minut - Korner za Zemun. Lopta pogađa Jovančića, otklonjena opasnost. Zemunci traže reklamiraju igranje rukom. Sudija Jovanović pokazuje da se igra nastavi.

4. minut - Marin sa desetak metara iskosa, ali pored gola.

3. minut - Zamalo gol za Zvezdu. Greši golman Milošević, ali se ubrzo ispravlja. Interveniše ispred mladog Joveljića koji je dobio šansu.